Autor Zpráva
Marketka
Profil *
Udělala jsem si stránky http://zesvituluny.ic.cz , dělala jsem je v mozzile a pak jsem se podívala na exploeru a nestačila jsem se divit jak jsou stránky rozházené :-( Nevitě nějakou radu, tak aby stránky na obou prohlížečích vypadaly stejně. Mocinky děkuji
Davex
Profil
1) během tvorby stránek si průběžně kontroluj vzhled v nejvíce rozšířených prohlížečích (Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera)
2) tato stránka se zobrazuje ve zpětně kompatibilním vykreslovacím režimu, takže Explorer používá jiný výpočet rozměrů než ostatní prohlížeče a nepodporuje CSS vlastnost display: table, která je použita k rozložení stránky
3) do stylopisu nedávej nesmysly jako
font-style: Arial;
font-weight: Arial;
text-align: Arial;
margin: 0 Arial;
text-decoration: Arial;
4) stránka je v HTML, takže na konec všech značek nepatří lomítko /
Marketka
Profil *
Takže není rada,aby to fungovalo nebo nic takového není než předělat celé stránky?
panther
Profil
Marketka:
Takže není rada,aby to fungovalo nebo nic takového není
aktuálně nemám moc času a na první pohled to vypadá děsivě (IE6), takže jsem to ani nezkoumal hlouběji (neboť se obávám, že rychlá a jednoduchá cesta, jak z toho ven, nebude).

Obecné rady mohou být dvě, a sice:
- kontroluj, kontroluj, kontroluj. Alespoň do té doby, než budeš vědět, jak se které prohlížeče za jakých situací chovají
- napiš CSS tak, aby se nemuselo nic dolaďovat :-)

Jestli sis myslela, že bude existovat něco jako kouzelný proutek, kterým bys mohla mávnout, tak tě zklamu.
Davex
Profil
Marketka:
Pro IE8 bude stačit přepnout prohlížeč pomocí vhodného <!doctype> do standardního zobrazovacího režimu. Kvůli starším IE by bylo vhodné stránky přepracovat do plovoucího rozložení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0