Autor Zpráva
marketa
Profil *
Ahoj,
jaké máte zkušenosti s používáním procent v CSS (u divů a pozicování webu) oproti používání pevných šířek v pixelech? Nevím, k čemu se přiklonit, obě varianty mají svá pro i proti, proto prosím o názor. díky.
Plaváček
marketa:

Pokládáš příliš obecnou otázku, na kterou nelze konkrétně odpovědět. Laicky řečeno - někdy jsou lepší procenta, někdy pixely (občas dokonce i centimetry). Jak kdy.
marketa
Profil *
tak zkusím konkretizovat, jde mi o pozicování body (přijde mi logické dodržet stejnou variantu u všech divů aby se to "netřískalo"). Vyhovuje mi, že procenta zobrazí web na všech monitorech na celou obrazovku, když dám 100%, ale pak se při zmenšení okna posunou prvky "za roh". Při pixelech to vypadá sice všude stejně, ale pro vyšší rozlišení jsou na obrazovce blechy.
Myslím že je to obecný totaz, je fuk jaké je téma webu, jde mi o zobrazení v různých prohlížečích a při různých rozlišeních, aby to bylo co možná bez problémů
WMPopi
marketa:
Při pixelech to vypadá sice všude stejně, ale pro vyšší rozlišení jsou na obrazovce blechy.
Rozhodně preferuju pevně dané velikosti. Při zvýšení rozlišení můžeš sice díky procentům zvětšovat i elementy, avšak grafické prvky zůstávají pořád stejné. Design byl jednou navržen v určité velikosti a toho bych se držel - dle toho nakódovat a vycentrovat na střed monitoru.

Pokud potřebuju, tak si v každém vyspělejším prohlížeči zvětším libovolně celou stránku (a to včetně grafických prvků).
Např. Firefox CTRL + kolečko myši.
Str4wberry
Osobně bych řekl, že flexibilní šířka je lepší vždy. Nicméně v případě, že není na stránku potřeba dát mnoho informací, může vypadat lépe úzká nudle a bývá i snazší na realisaci.
Chamurappi
Reaguji na marketu:
v CSS (u divů a pozicování webu)
Můžu se zeptat, co myslíš tím pozicováním?

Také mám převážně raději flexibilní šířku. K fixním rozměrům (zpravidla bohužel i k fixní výšce) většinou tíhnou grafici, kteří by museli nad proměnlivostí podmínek a pružností prostředí víc přemýšlet.
WMPopi
Flexibilní šířku oceňuju zejména na fórech a v e-shopech, kde se mi naskládá víc položek vedle sebe, to jo, ale běžná firemní prezentace, která se mi natáhne na šířku 1920, nevypadá zrovna dobře.
Trejpa
WMPopi:
běžná firemní prezentace, která se mi natáhne na šířku 1920, nevypadá zrovna dobře.
Flexibilní stránka není nutně široká přes celý monitor. Stránka může být flexibilní v určeném rozmezí. Třeba výchozí vzhled stránky www.seznam.cz mění šířku v rozmezí 770 px – 1060 px. Při užším okně se použije vodorovný posuvník, při velmi širokém se už vycentrovaný obsah neroztahuje.
xmark
Procentuelně zadanou šířku nemám rád. Napsat text tak, abych měl jistotu, že odstavce nebudou komíny vysoké na stránku a půl při šířce monitoru 1024 a a zároveň nebudou na řádek a půl při šířce dvojnásobné, není jednoduché.
marketa
Profil *
Chamurappi:
mám na mysli web, složený z divů, podle potřeby vnořených nebo obtékaných pomocí stylů

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: