Autor Zpráva
fimmos
Profil
Zdravím,
na stránce http://www.ibyz.org/ používám jQuery plugin Cycle. Horizontální menu mám "vysunovací", což můžete vidět na položká Knihovna nebo Publikace.

Problém je ten, že v IE 7 se vysunovací menu zobrazuje pod rotujícími obrázky a ne nad jako např. ve FF, IE 8 a Chrome.

Zkoušel jsem různé nastavení z-index, ale nic mi nepomohlo.

Můžete mi prosím poradit, jak tento problém vyřešit?


Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na fimmose:
Na většinu problémů se z-indexem je odpovědí právě ten z-index (nepočítám-li problémy s flashem, tak na všechny), o němž si tazatelé myslí, že jim nepomohl. Ve starších Explorerech má každý absolutně či relativně pozicovaný blok vlastní kontext z-indexů, takže nestačí nastavit z-index něčemu uvnitř a předpokládat, že se to vztáhne k něčemu venku. Nejsnazší je rozvrhnout vrstvení u sourozenců — pokud má obsah #hmenu překrývat obsah #images, nastav #hmenu větší z-index než #images. Žádná velká věda…
fimmos
Profil
Chamurappi:
Já to zkoušel, ale pořád jsem nemohl najít tu vhodnou kombinaci. Teď jsem tam dal

#hmenu * {
	z-index: 99999;
}


a funguje to.

Díky za radu
Chamurappi
Profil
Reaguji na fimmose:
Nastavovat to všem potomkům je zbytečné a můžeš si tím zadělat na pozdější problémy, kdybys chtěl třeba nějaké třídě nastavit nižší z-index, protože selektor .třída je slabší než selektor #hmenu *. Musí fungovat z-index na samotném #hmenu (pochopitelně s position: relative, to je snad z mého posledního příspěvku zřejmé).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0