Autor Zpráva
Lee
Profil *
Zdravím, kóduji stránku a ve většině prohlížečů je stránka dobrá "nerozhozená". Ie mě ale pořád zlobí. Našel sem si IE podmínku v komentáři kterou vkládám jiný css styl a vypiplal jsem se s tím. Teď už jakž takž vše lícuje. Zajímalo by mě jestli stránku tato IE podmínka v něčem omezuje nebo na co bych si měl dávat bacha.

Pak ještě nevím jak odstranit ohraničení iframe v iečku. V iframe mám frameborder 0 ale v ie stejně je. Ještě jeden poslední dotaz, kolik lidí dnes může používat IE6? Jestli můžu poprosit nějaké odkazy které se zabývají optimalizací stránek pro prohlížeče. Děkuji vám.
Joker
Profil
Lee:
Zajímalo by mě jestli stránku tato IE podmínka v něčem omezuje nebo na co bych si měl dávat bacha.
Nakolik vím, podmíněné komentáře by měly být bezpečné. Prohlížeč který jim nerozumí je vidí prostě jako komentáře. Můj osobní názor je, že když už je potřeba mít zvláštní styly třeba pro starší IE, podmíněné komentáře jsou nejlepší řešení. Neshodují se na tom ale všichni.

Ještě jeden poslední dotaz, kolik lidí dnes může používat IE6?
Obecně v ČR tak do 3%. Pro konkrétní stránku by ale lepší odrazový můstek byly statistiky podle zaměření stránky, například na webu navštěvovaném hlavně úředníky a zaměstnanci velkých firem lze čekat výrazně vyšší podíl IE6 než na odborném IT webu.
Lee
Profil *
Zkoušel jsem i přepnout mod v IE na standardní ale stejně je stránka vždy o něco širší čáry jsou tlustější a tak podobně. Proč je tomu v IE tak? On má snad pixel veliký jako dva pixely? Vůbec nechápu čím by to mohlo být. Chtěl bych se zeptat jestli by mi například nepomohlo kdybych stránku napsal úplně stejně ale v XHTML jestli to nemůže mít nějaký pozitivní vliv.

Protože jsem celou stránku při kódování zkoušel v chromu a na něm sem se taky učil, nevím si teď vůbec s ie rady...
panther
Profil
Lee:
bey ukázky těžko radit, kde je problém. Pokud chceš konkrétní radu, dodej web.

On má snad pixel veliký jako dva pixely?
ne, pixel je všude stejný.

kdybych stránku napsal úplně stejně ale v XHTML jestli to nemůže mít nějaký pozitivní vliv.
i když jí napíšeš, jak říkáš, v XHTML, pořád to bude HTML. Z HTML se XHTML nestane pouhým přidáním lomítek a změnou doctypu.

jsem celou stránku při kódování zkoušel v chromu
aspoň vidíš, že dokud nezjistíš, jak se různé prohlížeče chovají, máš půběžně sledovat zobrazení ve vícero prohlížečích.
Lee
Profil *
Já ten web právě nemám někde umístěný. No zatím ten web pro IE6 optimalizovat nebudu snad se moc nestane. Pro ie7 a ie8 stačilo jen pár změn a je to ok. Ještě by mě zajímalo, je vhodnější používat ten standardní mód nebo ten kompatibilní tak abych to nemusel nijak speciálně upravovat pro ie.

Ještě sem se díval do validátoru a napsal mi že typ dokumentu který sme použil nepodporuje nějaké atributy například iframe. Používám:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN">
<html> 

Myslíte že je to moudré?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0