Autor Zpráva
Obsi
Profil
Tak co si myslíte o IE9? Pokud se kouknete na http://html5test.com uvidíte, že i když je to nejnovější prohlížeč, podporuje HTML5 méně, než třeba chrome 5 Jen 130/400 bodů. Takže další brzda vývoje.

A co myslíte ze stránky uživatelské? Já ho sice nemám (Na Ubuntu ho nedostanu), ale slyšel jsem, že třeba nemůžete mít otevřených více, než 40 záložek. Já v chromu s rozšířením tab menu mívám až 60 záložek.
A co si myslíte vy?
jenikkozak
Profil
Obsi:
Takže další brzda vývoje.
Každopádně. Zvlášť když srovnáme IE 9 s předchozími verzemi, je na tom tato verze hůř... Já teda bych řekl, že IE devět urazilo velikánský kus cesty.
No někomu se zkrátka nedá zavděčit. :-)
Edit: Snažíš se vyprovokovat válku názorů?
Obsi
Profil
Určitě je lepší, než předchozí verze, ale i když technet.cz říká "Samozřejmostí je plná podpora HTML5 a SVG grafiky", pravda to není, a jak vidíte, z html5test.com říká, že google chrome má 2x lepší podporu HTML5, než IE9. Takže, to, co bude Chrome podporovat, nebudeme moci používat, protože IE9 to neumí. (samozřejmě to neumí i předchozí verze, ale kdo ví, možná bude mezi IE9 a 10 taková mezera jako mezi 6 a 7, tudíž IE lt 8 vyhynou, a bude to "brzda vývoje".) :D

EDIT:Ne, vyprovokovat válku názorů nechci, ale když o tom tak přemýšlím, byla by to sranda. :D (dělám si srandu, nesnažím se jí vyprovokovat. :D)
Joker
Profil
Obsi:
A to se Microsoft chlubí, že IE9 je nejlepší prohlížeč z hlediska podpory HTML 5 :-) Potíž je v tom, že názory ne to, co to vlastně je „HTML 5“ se různí.

IE9 jsem nezkoušel, ale nevidím ho jako brzdu vývoje. Už IE8 je podle mě slušný moderní prohlížeč.

Navíc IE9 se může stát „brzdou“ nejdřív za několik let a nikdo neví, jestli se jí vůbec stane- viz IE7, ten vlastně dříve než stihl nahradit IE6 byl sám nahrazen IE8 a vypadá to, že odejde nedlouho po IE6.

Jinak pochybuji, že by běžného uživatele trápilo, že může mít otevřených maximálně 40 záložek, já jich aktuálně v Opeře mám otevřených 38 (připomínám, že určitě nejsem běžný uživatel) a přijde mi to strašně moc :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Obsiho:
Brzdou vývoje jsou uživatelé a jejich potřeby. Posledních deset let se neobjevilo nic převratného, čeho by nešlo dosáhnout v Exploreru 5.5. Dříve tu byly opravdové brzdy vývoje, teď jsou tu jen malicherné překážky, které jdou hravě obejít. Přesto je stokrát víc remcalů, kteří vnímají každou nekompatibilitu jako důvod k hlasitému naříkání a občas i otravování návštěvníka nějakými technickými zbytečnostmi.

Jen 130/400 bodů.
Všechny ty bodovací testy mi připadají směšné. Navržené pro novinářské ovečky, které nemají buňky na to, aby přemýšlely o významu jednotlivých částí specifikací.
Máš něco konkrétního, co bys chtěl použít a co ti nejde v Exploreru 9?

Takže, to, co bude Chrome podporovat, nebudeme moci používat, protože IE9 to neumí.
A to, co umí Explorer 5.5, zase nemůžeme používat, protože to neumí Chrome. Mno… a co má být?


Reaguji na Jokera:
Potíž je v tom, že názory ne to, co to vlastně je ‚HTML 5‘ se různí.
Zajímavé je, že jakmile se specifikace dostane pod křídla W3C, tak ji konsorcium přetransformuje do marketingové bubliny. Dokonce jde znovu používat i již dávnou splasklou bublinu — přesně stejně jako se dříve házelo CSS do stejného pytle s XHTML, tak se teď hází CSS 3 do pytle s HTML 5. K čemu standard, když stačí buzzword?



Tomuhle vláknu dávám 37 ze 4000 bodů. Slabota. Jednoznačná brzda čtvrtků.
Petr ZZZ
Profil
Obsi:
Tak co si myslíte o IE9?
Zatím jsem spokojen s IE6 a už jsem si ušetřil 3 instalace. Počkám si na IE15 a rozhodnu se podle toho, zda mi na zatleskání uvaří heřmánkový čaj. ;-)
Joker
Profil
Chamurappi:
Všechny ty bodovací testy mi připadají směšné. Navržené pro novinářské ovečky
Já bych řekl „pro běžné uživatele“ :-) Běžný uživatel nebude číst specifikace, dokonce ani tabulky plné červených a zelených značek (co by měl z informace, že IE9 oproti předchozím umí getElementsByClassName), koukne na výsledky testu a kdo má nejvyšší číslo, je přece nejlepší.
Ostatně stejně to funguje s procesory, grafickými kartami, automobily, atd. atd.

Zajímavé je, že jakmile se specifikace dostane pod křídla W3C, tak ji konsorcium přetransformuje do marketingové bubliny.
To snad není tak „chyba“ W3C, jako spíš autorů prohlížečů, kteří se chtějí pochlubit novými technologiemi.
A já bych ani neřekl, že to je chyba, ale přirozený vývoj. Dřív byl AJAX, dneska Cloud computing, teď bude zas HTML 5 :-)
DoubleThink
Profil *
Běžnému uživateli jsou technologie prohlížeče ukradené - samozřejmě do doby, než mu nějaká majoritní služba dá kopačky typu "v IE6 od teď žádný facebook chat, nazdar"
Myslím, že klíčovou roli penetrace hraje uživatelské rozhraní, které má IMO IE6 a FF3 příšerné, IE7 a 8 špatné, Opera slušné a IE9 a Chrome celkem dobré.
Plaváček
Profil
DoubleThink:

Myslím, že klíčovou roli penetrace hraje uživatelské rozhraní, které má IMO IE6 a FF3 příšerné, IE7 a 8 špatné, Opera slušné a IE9 a Chrome celkem dobré.

Mé dlouholeté zkušenosti s běžnými uživateli naznačují, že je jim celé uživatelské rozhraní srdečně ukradené. Drtivá většina z nich potřebuje pouze dvě věci - tlačítko Zpět a křížek, a vůbec navíc netuší, že používaji "prohlížeč" (no, občas ještě ikonku tiskárny, ale spousta z nich už zjistila, že stisknout ho je sázkou do loterie :) Ale statistiky pochopitelně doložit nemohu.

Tohle vlákno je trochu zbytečné, tedy především úvodní otázka. Musím (ač ne tak docela úplně rád :) souhlasit s Chamurappiho příspěvkem.

P.S. jo, doplnění, abych odpověděl tazateli. Používám IE 9 druhý den a zatím mi vyhovuje. Ale nejsem prototyp běžného uživatele.
DoubleThink
Profil *
Plaváček:
Drtivá většina z nich potřebuje pouze dvě věci - tlačítko Zpět a křížek, a vůbec navíc netuší, že používaji "prohlížeč"
Což očividně návrháři IE9 a Chromu vzhledem k minimalismu obou prohlížečů dobře vědí.
Plaváček
Profil
DoubleThink:

Jo, vypadá to tak. A budoucnost nás možná ještě překvapí :)
Yur4Y
Profil
Obsi:
google chrome má 2x lepší podporu HTML5, než IE9
Konečne som prišiel na to, k čomu sú dobré tieto bodovacie testy. Aby mohli niečo do diskusií o prehliadačoch napísať aj ľudia, ktorí absolútne nerozumejú, o čom je reč.
Joker
Profil
DoubleThink:
Běžnému uživateli jsou technologie prohlížeče ukradené
Pak mu Windows řekne „Z nařízení EK si musíte vybrat prohlížeč, takže který to bude?“, běžný uživatel se zeptá někoho technicky zdatnějšího a technicky zdatnější mu doporučí ten, který je momentálně nejvíc „cool“, což ovlivňují i ty výsledky benchmarků :-)

edit: To poměřování technologií má vliv právě na ty technicky zdatnější běžné uživatele, kteří jsou ale často ti, kdo rozhodují, co budou mít v počítačích ti technicky méně zdatní běžní uživatelé.
Ostatně před lety se takhle rozlézaly alternativní prohlížeče :)

Což očividně návrháři IE9 a Chromu vzhledem k minimalismu obou prohlížečů dobře vědí.
Řekl bych, že to je obecný trend všech hlavních prohlížečů, za poslední roky odhazují ovládací prvky a zvětšují prostor pro samotnou stránku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0