Autor Zpráva
Adela
Profil
Dobrý den,
Při testování javascriptů (pluginů pro jQuery) se mě ve Firefoxu zobrazují špatně a trhaně (např různé posouvání obrázků apod.). V jiných prohlížečích to nedělá.
Firefox používám jako hlavní prohlížeč mám v něm spoustu záložek a nějaké pluginy. V čem může být chyba?
joe
Profil
Chyba je ve Firefoxu. Při testování poměrně jednoduchých animací jsem ve Firefoxu téměř vždycky pohořel. Podle mě jde o velmi pomalý prohlížeč a nikdy nepochopím, proč ho lidi tolik používají. Možná je na čase začít používat něco, co umí zobrazovat věci tak, jak by měly být - například Opera, Chrome, Safari a nebo IE.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Chyba je ve Firefoxu.
Ty snad víš, o jaký skript jde? Viděl jsi ho trhat a zkoumal jsi zdroják, že víš tak jistě, v čem je chyba? Tvé obecné názory na prohlížeče jsou naprosto irelevantní a obvykle ti je mažu.

Možná je na čase začít používat něco
Takže má Adela buzerovat své návštěvníky s Mozillou neplacenou reklamou na jiný prohlížeč?


Reaguji na Adelu:
Ukaž.
joe
Profil
Chamurappi:
Nepotřebuji vidět skript, když jsem si na vlastní oči vyzkoušel, že ten prohlížeč má problém udělat plynulou animaci pohybu nějakého elementu na celkem jednoduché stránce. V případě, že se na stránce objeví ještě obrázek na fixní pozici a třeba nějaký stín pomocí ((-moz-)box-shadow), je krásně vidět, jak narozdíl od ostatních vůbec nestíhá.

Takže ten názor irelevantní není, jedná se o pravdivé informace.

buzerovat své návštěvníky s Mozillou neplacenou reklamou na jiný prohlížeč?
Ne, jen nečekat, že v Mozille to bude plynulé.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
V případě, že […]
Tenhle konkrétní případ ovšem neznáš. Může mít jinou příčinu a i kdyby měl tu, kterou jsi právě teď zmínil, je zmínka o ní cestou k řešení, spíš než bláboly o tom, jak je svět krutý.

je krásně vidět, jak narozdíl od ostatních vůbec nestíhá
Dokážu vyrobit animaci, která nepůjde plynule nikde. Jaká bude na to rada? Když by se někdo ptal, proč se mu trhá nějaká blíže neurčená animace jen v Opeře, je správnou odpovědí, že chyba je v Opeře a ať se s tím smíří?
Adela
Profil
No, joe s tím možná bude mít nějaké zkušenosti, protože když mám v animaci navíc ještě nějaké to -moz-box-shadow, tak je to ještě horší. Já myslela, třeba zkusit čistě nainstalovaný Firefox. Třeba to bude tím mým - přetíženým. Nedává mi smysl, že by animaci v javascriptu i IE6 zobrazoval lépe.
pcmanik
Profil
najjednoduchsie by bolo dat sem link na web, nech sa pozrieme
joe
Profil
Adela:
Jednoduše řečeno, Firefox prostě cokoli animovaného moc nezvládá, ať se to Chamurappimu líbí či nikoliv. Pokud chceš využívat takových vymožností, jako je například stín nebo kulaté rohy, samozřejmě včetně animací, stojí za zvážení, jestli to něudělat pro Firefox oklikou pomocí obrázků. Není to sice nejlepší řešení, ale pokud chceš plynulé animace asi ti nic jiného nezbyde.
Pokud nám ukážeš stránku, kde máš problém, třeba se dobereme k lepšímu řešení. Vyšel již Firefox 4, který umí CSS transitions, což je dost velká výhoda, ovšem kdyby byly plynulé, že ... :-)

Chamurappi:
Nepotřebuji znát konkrétní příklad, stačí k tomu jednoduchý test, abych zjistil, jaký prohlížeč je dobrý a jaký ne (myšleno v rámci jednoduchých animací přes JavaScript, jako je třeba posouvání či změna pozice).

Dokážu vyrobit animaci, která nepůjde plynule nikde.
To není o tom, že to nepůjde nikde. To je o tom, že to nejde POUZE v Mozille. Pokud si stále myslíš, že Mozilla s tím nemá problém (nebo že k tomu je zapotřebí složitý algoritmus k překreslení - možná), pak to stačí vyzkoušet v jiném prohlížeči, kde animace jede plynule až do KONCE (je pravda, že v Opeře konec taky není úplně dokonalý, ale je výrazně lepší než ve Firefoxu, narodíl od něj je ale v Opeře stránka jednoduše použivatelná...)
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
To není o tom, že to nepůjde nikde.
Co může nefungovat plynule nikde, může nefungovat plynule i v jednom z prohlížečů. V kterémkoliv. Existuje mnoho různých brzd, stačí je (ne)vhodně vynásobit.
Tvá ukázka mi plynule funguje i ve Firefoxu, pokud zmenším překreslovací prostor.

myšleno v rámci jednoduchých animací přes JavaScript, jako je třeba posouvání či změna pozice
V JavaScriptu nejsou žádné animace, posouvání je pouhá změna pozice.

Jednoduše řečeno, Firefox prostě cokoli animovaného moc nezvládá
Lžeš, k tomu trhání je zapotřebí splnit určité podmínky.
Příště se s tebou nebudu hádat, jsi standardní prohlížečový fanatik, který se vyloženě klepe na to, aby mohl vyslovit tu svoji jedinou správnou pravdu, kterou zbytek světa nechápe.
joe
Profil
Chamurappi:
:-) A v dnešní době jsme všichni zvědaví na web, který má výšku maximálně 400 pixelů, hlavně proto, abysme tam mohli docílit krásných a plynulých efektů.

Tvá ukázka mi plynule funguje i ve Firefoxu, pokud zmenším překreslovací prostor.
Ano, to je možné, ale proč to v ostatních prohlížečích jde normálně? Zkrátka si nechceš připustit to, že tvůj nejspíš nejoblíbenější prohlížeč má také někde chyby a já je tady ukázal.

V JavaScriptu nejsou žádné animace
Nepsal jsem v, psal jsem přes. A to je rozdíl, protože pouhá změna pozice v nějakém intervalu tvoří animaci.

Lžeš, k tomu trhání...
Nejsem fanatik a rozhodně ne prohlížečový. Narozdíl od Tebe si však dokážu připustit chyby, který má prohlížeč, který používám...
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
v dnešní době jsme všichni zvědaví na web, který má výšku maximálně 400 pixelů
Zmenšit překreslovanou plochu půjde i jinak než zmenšením celého webu.

Zkrátka si nechceš připustit to, že tvůj nejspíš nejoblíbenější prohlížeč má také někde chyby
Hm :-) … nemám nejoblíbenější prohlížeč. Jsou to jen počítačové programy, není těžké udržet si nadhled.

protože pouhá změna pozice v nějakém intervalu tvoří animaci
Přizpůsobením intervalů okolním podmínkám jde dosáhnout plynulejšího efektu. Takže do pojmu animace přes JavaScript se může schovat i dobře napsaná animace.

si však dokážu připustit chyby, který má prohlížeč, který používám
Teď zrovna používám Explorer, o tom se tu nebavíme vůbec.

Nejsem fanatik a rozhodně ne prohlížečový.
Na otázku autorky webu, proč se jí někde něco trhá, odpovídáš, ať používá jiný prohlížeč :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0