Autor Zpráva
stepanka
Profil *
Ahoj,

nevíte někdo o podobné vychytávce jako má IE pro Firefox? Jde mi o přepínání mezi verzemi. Pro vývoj je v IE fajn, že člověk zmáčkne F12 a může si zvolit verzi 7 nebo 8. Když teď vyšel Firefox 4, jedno menu se mi v něm rozhodilo. Potřebovala bych mít možnost odladit to pro obě verze FF, ne jen nově pro 4 a zase to nevidět ve 3.

Děkuju.
panther
Profil
stepanka:
nevím, jestli něco takového existuje, nic ti ale nebrání mít nainstalované dva firefoxy.
Kcko
Profil
stepanka:
Problém je v rozostřených fontech.

http://www.mydigitallife.info/2011/03/10/fix-firefox-4-fade-blur-bold-bad-and-ugly-font-rendering/
http://www.manast.com/2010/09/10/how-to-fix-bad-fonts-in-firefox-4-beta-5/
stepanka
Profil *
panther:
To jsem právě zkoušela a první pokud neuspěl, tak jsem myslela, že to nejde. Mám čtverku, když jsem stáhla na nainstalovala trojku do jiné složky a spustila ji, byla z ní čtverka. Tak jsem to zas odstranila. Ale možná jsem udělala někde chybu já.

Kcko:
Díky, ten návod pomohl, už to mám pěkné. Akorát uživatelé si s akcelerací asi hrát nebudou a stejně to menu uvídí rozhozené. Ale snad to Firefox brzo zazáplatuje.
panther
Profil
stepanka:
kadžý z firefoxů musí být nainstalovaný v jiné složce než defaltní Program Files/Firefox (jinak se instalace přepisují). Zároveň, pokud běží jedna verze, nemůžeš spustit druhou (spustí se podruhé ta již otevřená verze).

Pokud chceš mít spuštěné obě dvě různé verze současně, musíš mít vytvořen pro každou z nich jiný profil. Tedy, doufám, že to platí, takto jsem měl duálně FF2 a FF3. Nic se snad nezměnilo.
stepanka
Profil *
panther:
Složitěji by to nešlo? :-) Tohle kašlu... Ale to je v pohodě, když si zapnu tu HW akceleraci, vidím to stejně jako ve trojce, takže to budu ladit takhle. Ale díky.
panther
Profil
stepanka:
Složitěji by to nešlo?
mno... :-)

Stáhni si FF3 a nainstaluj do Program Files/FF3
Stáhni si FF4 a nainstaluj do Program Files/FF4

Pak si můžeš vybrat, který spustíš.
stepanka
Profil *
panther:
S tím problém nemám, mám problém s tím, že nemůžou být spuštěné obě zároveň.

Pokud chceš mít spuštěné obě dvě různé verze současně, musíš mít vytvořen pro každou z nich jiný profil.
Jaký profil máš tady na mysli?
panther
Profil
stepanka:
pomůže ti tohle? Nezkoumal jsem to teď, ale kdysi jsem to určitě dělal též podle oficiálního webu. Informace by tam mohly být čerstvé.
stepanka
Profil *
panther:
Jo takhle.. ok, díky, když bude potřeba, vyzkouším. Děkuju za rady.
Bubák
Profil
panther:
Pokud chceš mít spuštěné obě dvě různé verze současně, musíš mít vytvořen pro každou z nich jiný profil.
Díky za info, tohle jsem nevěděl.

stepanka:
Pokud máš cokoliv na stránce závislé na přesné velikosti písma, tak je něco špatně.
stepanka
Profil *
Bubák:

Pokud máš cokoliv na stránce závislé na přesné velikosti písma, tak je něco špatně.
Pak je ale všude něco špatně. Když změním na google.cz velikost textu "Inzerujte s Googlem Vše o Googlu Google.com in English" na dvojnásobek, odskočí mi poslední třetí položka dolů. Vždy je to přece závislé na velikosti písma. A nebo Ti vůbec nerozumím...
Chamurappi
Profil
Reaguji na stepanku:
Odskočení v tomto případě ničemu nevadí, stránka není závislá na přesné velikosti písma.
stepanka
Profil *
Chamurappi:
Aha, jakože spodní text odskočí podle potřeby dolů, už rozumím.
Kajman_
Profil *
Když se použije pro testování portable firefox, tak je instalace jednodušší. (Pokud se nepletu, profily se vytváři přímo v adresáři s portable verzí a nedochází ke kolizím v přístupu do profilu.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0