Autor Zpráva
pepiino
Profil
Ahoj, mám problém s webem po instalaci Firefox 4.
Mám udělané takovéto tlačítko:

<input type='image' name='submit[odeslat]' onclick='this.form.submit()' value='Odeslat' >

Dosud vše fungovalo bez problému. Po odeslání formuláře tímto tlačítkem v předchozích verzích FF měla v php na straně serveru přijatá proměnná $submit["odeslat"] (do které jsem si překlopil příslušnou hodnotu $_POST) hodnotu "Odeslat". Nyní ve verzi 4 má najednou po odeslání formuláře tlačítkem místo toho hodnotu "0". Tudíž se mi ve skriptech všude, kde řeším něco jako if($submit["odeslat"]) špatně vyhodnocuje podmínka (tlačítko bylo stisknuto, ale nevrací se mi nic, co by indikovalo stisknutí). Ve Firefoxu 4 údajně zrušili vracení value při typu image a vrací se jen souřadnice. A teď, jak to rychle vyřešit. Na webu mi nefunguje vyhodnocování tlačítek a ve chvíli, kdy jich mám na jednom formuláři několik (níže) a podle přijaté hodnoty value se vyhodnocuje, co s přijatými daty formuláře udělat, mám docela problém.

<input type='image' name='submit[odeslat]' onclick='this.form.submit()' value='Odeslat' >
<input type='image' name='submit[vymazat]' onclick='this.form.submit()' value='Vymazat' >
<input type='image' name='submit[ulozit]' onclick='this.form.submit()' value='Uložit' >
pepiino
Profil
Tak jsem to nakonec obešel takto:

<button type='submit' value='Odeslat'>Odeslat</button>

Na faktu, že FF4 u image neodesílá value to nic nemění :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepiina:
Při tom onclicku se mu ani nedivím a nebyl bych si jistý, že to poběží žádaným způsobem v ostatních prohlížečích. Metoda submit neposílá hodnoty odesílacích tlačítek/obrázků, protože neví, co by měla odeslat (už jen z principu, že je to skriptem vyvolané odeslání, ne tlačítkem/obrázkem).

měla v php na straně serveru přijatá proměnná $submit["odeslat"] (do které jsem si překlopil příslušnou hodnotu $_POST) hodnotu "Odeslat"
Připomínám, že value u obrázkových tlačítek neposílají některé prohlížeče vůbec — posílají pouze souřadnice, takže nedorazí submit[odeslat]=Odeslat, ale submit[odeslat].x=číslo a submit[odeslat].y=číslo, takže tenhle druh podmínky není moc moudrý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0