Autor Zpráva
argonisius
Profil *
Dobrý den,

mám stránku (http://adamkvita.g6.cz/problem.html). Pozadí hlavičky je na divu s šířkou 100%, pozadí ostatních prvků layoutu je ve vycentrovaném divu (margin: 0 auto). Ve všech mnou testovaných prohlížečích se stránka zobrazuje normálně, ale v Chrome je OBRÁZEK NA POZADÍ HLAVIČKY POSUNUTÝ ASI O 1PX OPROTI ZBYTKU STRÁNKY. Je to sice jen 1px, ale stějně to narušuje dojem.

Můžete mi poradit, kde je problém?

Předem díky.

Argonisius
Trejpa
Profil
argonisius:
Běžný rozdíl způsobený rozdílným zaokrouhlováním středové pozice. Změnou velikosti okna zjistíš, že se to objevuje a mizí.

Pozadí #headerimage máš jen vystředěno vůči <body>. Pozadí v #content je vystředěno vůči samotnému bloku a ten je podruhé vystředěn vůči <body>. Vystřeď všechna pozadí vůči jednomu stejně širokému bloku (jedné šířce), může to být třeba <body> nebo nějaký všeobalující blok s pevným rozměrem.
argonisius
Profil *
Aha.... nejjednodušší by bylo prostě #headerimage nastavit šířku obrázku v hlavičce - jenže totom, když má uživatel menší rozlišení, tak musí horizontálně scrollovat - i když to není nutné (postavy nemusí být vidět). Dá se to nějak obejít, nebo je jediná možnost tak, jak to mám teď?
Trejpa
Profil
argonisius:
Schematicky takto bych to udělal já:
<body> šedá barva pozadí, současný obrázek bg.png umístěný nahoru na střed svisle opakovaný
  <div>  100% šířka, nahoře umístěný vodorovně opakovaný obrázek přechodu i s postavami, dostatečně široký
     <div>  zadaná šířka, bílá (světlekrémová) barva pozadí, vlevo umístěný svisle opakovaný obrázek levého sloupečku
       <div> HLAVIČKA </div>  zadaná výška, může obsahovat i ten proužek, obrázek header.png bez postav s proužkem
       <div> SLOUPEČEK </div>  vlevo plovoucí blok pro levý sloupeček, zadaná šířka, bez pozadí
       <div> OBSAH </div>  vlevo plovoucí blok pro obsah, zadaná šířka, bez pozadí
       <div> PATIČKA </div>  zadaná výška, tmavá barva pozadí, obrázek footer.png, ukončuje plavání
    </div>
  </div>
</body>

Teď tam máš nějak moc zbytečně plavajících bloků bez ukončení plavání.
argonisius
Profil *
Díky, zkusím to upravit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0