Autor Zpráva
hans
Profil *
mám problém se zalomením dlouhého slova v prvku s danou šířkou
(viz ukázka) je to šílená adresa, která se tváří jako jedno slovo, IE a Opera si najdou místo kde zalomit, Firefox ne
nepomohlo ani dát to do <div> a nastavit overflow:hidden

Radek Hrabůvka
Profil
Nevím proč by v prvku se zadanou šířkou neměl být textový odkaz místo internetové adresy. Jinak já jsem řešil nedávno podobný problém, převod PDF dokumentu do tabulkového HTML.
Vyřešil jsem to tagem <wbr>. Je nestandardní, ale funkční minimálně ve FF, IE a Opeře. Při použití entity ​ jsem měl v IE na místě entity zobrazený čtvereček, Opera a FF zalomily žádek. Vlastně IE taky, ale navíc zobrazil čtverečky.
Živé HTML fosílie - WBR
Takže zhruba takhle: ...jak-<wbr>lepe-<wbr>...
hans
Profil *
Díky, myslel jsem ale nějakou CSS vychytávku, která by to prováděla automaticky.

Přivedl jsi mě ale na jinou myšlenku. Textový odkaz je nad tím - (podtrženým černým písmem), ale vede na počítadlo, ne přímo na danou adresu. Předtím jsem ji měl v TITLE ale bylo to IMHO nepraktické. Ta zeleně vypsaná adresa je tedy jen text pro informaci (není HREF=). Takže jednoduše otestuji délku řetězce a vrazím tam natvrdo <br /> a je to.

Člověk občas nad nečím dumá zbytečně a potřebuje nakopnout správným směrem. :-)
hans
Profil *
Nakonec jsem se rozhodl pro ten tag <WBR>, neznal jsem ho a funguje pro tento případ lépe než <BR>, když někdo bude chtít zkopírovat odkaz, nerozdělí ho to ve schránce na 2 řádky

jinak jsem to teď zkoušel v IE 5.0, IE 5.5, IE 6.0, Firefox 1.0.6, Opera 7.54, Opera 8.0, Opera 8.5
a čtvereček nikde žádnej takže super

Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0