Autor Zpráva
Adrifinel
Profil *
Na: Digitalnimonstra.cz se mi v IE špatně zobrazuje vysouvací menu "Karty", to že kratčí než ostatní by možná až tak nevadilo, ale jak si můžete všimnout, tak se správně nepřekrývá. A vytváří to tak podle mně špatný dojem.

Stylopis

Omlouvám se, že to píšu takhle, jsem totiž na pc, kde se velmi špatně něco dělá.
jenikkozak
Profil
Adrifinel:
Juj, ono se to zobrazuje dost zvláštně i ve Firefoxu. (Aspoň mně o dost hůř než v IE.) Tam ti ale pomůže z-index, který nastav podmenu na vyšší hodnotu než tomu menu. Pokud se má to submenu zobrazovat nad tou první úrovní.
Pokud se nemají zobrazovat přes sebe, ale vedle sebe, použij u toho <ul>, které je součástí podmenu vyšší hodnotu u vlastnosti left.

U položek menu nepoužívej line-height: 200%, pak se totiž tmavý text překrývá s tmavým pozadím. Zkus třeba tuto hodnotu změnit na 150%. Nebo zvětši ty obrázky na pozadí. Půjde to pak lépe číst.
Adrifinel
Profil *
jenikkozak:
No já používám Seamonkey, která patří mezi produkty Mozzily, kam spadá i FF, takže je to docela divné, pač kamoška, co mi ho pomáhala ladit používá právě FF. Co je na tom ještě divnější je toto:
Byla jsem na notebooku, kde je verze IE 8 a tam tu vysouvací menu Karty bylo zobrazeno následovně: Položka Karty kratší než ostatní položky a nebylo vedle, ale jakoby se se snažila nacpat do "hlavního menu" a celého překrýt. A doma se mi to zobrazuje (stejná verze) snad i lépe než v Seamonkey.
Provedla jsem menší test a zjistila jsem, že když dám větší rozlišení, tak se právě udělá to zkrácení a špatné překrývání.

Menu se má zobrazovat vedle hlavního menu a prekrývat text na stránce.

Snížila jsem ten line-height na 150%

z-index: 999;

mám momentalne nastaveno.
jenikkozak
Profil
Adrifinel:
Nastav seznamu s id suckertreel, který v CSS cílíš pomocí „#suckerdiv ul“ width na 100% (místo současných 182px). Stejně tak vlastnost left nastav tomu podseznamu, který používá inline zápis stylů, na hodnotu 100% místo současných 182 px.
Pak se ti to bude zobrazovat vedle menu. Asi jsi vycházela z řešení, které mělo pevnou šířku, takže to potom nereagovalo na rozšiřování okna prohlížeče.
Adrifinel
Profil *
jenikkozak:
Jo použila jsem, to co jsem našla na netu.
Vypadá to v pořádku, co jsem zkoušela velikosti, akorat jenom nevím, jestli z estetického hledicka to menu není moc nacpané na to hlavní...

btw. všimla jsem si, že pravé menu (pageright) se mi při větších velikostech zobrazuje jaksi divně, zobrazuje se vám taky?
Adrifinel
Profil *
Adrifinel:
Tak oprava: Menu se špatně zobrazuje na stránce: http://digitalnimonstra.cz/digiadventure.php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0