Autor Zpráva
Xivanx
Profil *
Mám stránky se seznamem věcí, po rozkliknutí detailu a následném zpět se stránka načte na začátku seznamu, ale ne na pozici posledního kliknuí.

Děkuji za každý nápad, ideu jak toto vyřešit.
Leo
Profil
Pravděpodobně je u stránky zakázáno kešování (nemělo by mít vliv, ale mívá). Leo
Xivanx
Profil *
cache mám přes htaccess

<IfModule mod_deflate.c>
<FilesMatch "\.(js|css)$">
SetOutputFilter DEFLATE
Header set Cache-Control "max-age=5184000, public"
</FilesMatch>
</IfModule>

<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType text/html "access plus 20 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 2 months"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 2 months"
ExpiresByType image/png "access plus 2 months"
ExpiresByType text/css "access plus 2 months"
ExpiresByType image/ico "access plus 2 months"
ExpiresByType text/javascript "access plus 2 months"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 2 months"
</IfModule>
Davex
Profil
Xivanx:
V kterých prohlížečích se to projevuje? Prosím o odkaz na živou ukázku. Na některých webech jsem si toho také všiml, ale po příčině jsem nepátral.
Xivanx
Profil *
Davex:
funguje to na zde a nefunguje zde

projevuje se to na PC, MacOS ... prohlížeče IE, Safari, FF, GC, Opera
Chamurappi
Profil
Reaguji na Xivanxe:
Prohlížeč pochopitelně nemůže najet na pozici, která ve stránce při načtení není.

nefunguje zde
Odkázaná stránka je celá nějaká podivná. Samotné přejíždění přes to JS udělátko nastavující rozmezí ceny způsobuje mizení a zjevování spodní části. Při vyšším okně prohlížeče způsobí zjevení spodní části přidání svislého posuvníku ke stránce, což posune obsah. Dám-li pak kurzor na okraj té věci, tak stránka sama nepřetržitě skáče. A koukám, že při tom i neustále POSTuje, aby udělala serveru radost…
Xivanx
Profil *
Chamurappi:
Prohlížeč pochopitelně nemůže najet na pozici, která ve stránce při načtení není.
počkat, takže já si nechám načíst stránku s těma domama, pak si jeden vyberu.. kliknu si na něj, zobrazí s emi detail .. ale při zpět ten seznam tam nebude?? nebo nechápu souvislosti

Odkázaná stránka je celá nějaká podivná. Samotné přejíždění přes to JS udělátko nastavující rozmezí ceny způsobuje mizení a zjevování spodní části. Při vyšším okně prohlížeče způsobí zjevení spodní části přidání svislého posuvníku ke stránce, což posune obsah. Dám-li pak kurzor na okraj té věci, tak stránka sama nepřetržitě skáče. A koukám, že při tom i neustále POSTuje, aby udělala serveru radost…
tohle chování jsem nezaznamenal, ani nikdo kdo na to koukal, ale myslím, že to nemá s tím souvislost..
Chamurappi
Profil
Reaguji na Xivanxe:
kliknu si na něj, zobrazí s emi detail .. ale při zpět ten seznam tam nebude??
Pokud se stránka načítá znovu a nevytáhne se z paměti prohlížeče, tak tam samozřejmě nebude. To, jestli se uchovává v paměti, záleží jednak na prohlížeči (starší prohlížeče to neumí vůbec), jednak na řadě dalších faktorů, které může ovlivnit skript. Zřejmě se tu nikdo nebude chtít hrabat ve vnitřnostech použitých frameworků, aby zjistil, čím to je způsobené.

myslím, že to nemá s tím souvislost
Nemá.
Xivanx
Profil *
Chamurappi:
To, jestli se uchovává v paměti, záleží jednak na prohlížeči (starší prohlížeče to neumí vůbec), jednak na řadě dalších faktorů, které může ovlivnit skript
dá se udělat výčet faktorů, které to můžou ovlivnit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Xivanxe:
• Zachytávání události onbeforeunload, možná i onunload.
• Plugin zasahující do stránky — což může dělat za určitých okolností flash.
Víc mě teď nenapadá. Vliv může mít i nastavení prohlížeče a možná i proxy serveru (který může být zcela mimo kontrolu návštěvníka).

Spoléhat se na to, že se stránka vždy obnoví v původním stavu, je dle mého názoru chyba. Výrobci prohlížečů se sice o „chytré zpět“ pokouší, ale stoprocentní uchování stavu stránky je skoro nemožné a ani po něm není moc velká poptávka mezi uživateli.

Ještě co se té problematické stránky týče — moc jsem nepochopil, proč se na ní používá AJAX. Pokud se při prvním načtení mají ukázat všechny domy, není důvod ptát se dodatečně serveru na profiltrovaný výpis.
Xivanx
Profil *
Chamurappi:
• Zachytávání události onbeforeunload, možná i onunload.
• Plugin zasahující do stránky — což může dělat za určitých okolností flash.
- nic z tohoto není použito

Spoléhat se na to, že se stránka vždy obnoví v původním stavu, je dle mého názoru chyba. Výrobci prohlížečů se sice o ‚chytré zpět‘ pokouší, ale stoprocentní uchování stavu stránky je skoro nemožné a ani po něm není moc velká poptávka mezi uživateli.
- mě je toto jasný

Ještě co se té problematické stránky týče — moc jsem nepochopil, proč se na ní používá AJAX. Pokud se při prvním načtení mají ukázat všechny domy, není důvod ptát se dodatečně serveru na profiltrovaný výpis.
- není tam dodatečný dotaz, ajax je volán až po použití filtrování

jinak díky moc ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Xivanxe:
nic z tohoto není použito
Jsi si jistý, že jQuery UI nic z toho nepoužívá?

není tam dodatečný dotaz, ajax je volán až po použití filtrování
Na začátku se ale načtou všechny položky, ne? Proč nejsou načtené už přímo ve stránce a proč z nich JS nefiltruje bez toho, aby se ptal pokaždé serveru?
Xivanx
Profil *
to první si nejsem vědom, takže pokud jo, tak se omlouvám

to druhé chápu, ale nevím jak bych to řešil, pokud máš nějaké zajímavé demo takového řešení, tak jej uvítám

nakonec, ale úspěšně vyřešeno, klient mluvil o koze a já o voze, takže řešení bylo jednodušší po vyjasnění požadavků ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0