Autor Zpráva
Schiroo
Profil
Mám zadávací formulář, ve kterém mám mimo jiné i vyjížděcí menu - <SELECT>. Vedle každého pole formuláře mám obrázek, u kterého se po najetí zobrazí div (pomocí createElement()... ) tooltip - vypadá to podobně, jako se když se po najetí na obrázek zobrazuje alternativní text ve žlutém rámečku, ale je to pomocí javascriptu, takže to můžu lépe formátovat a zobrazí se to okamžitě. Problém je, že i když tomuto vytvořenému divu dá větší z-index než je u SELECTU, tak se zobrazí jakoby měl menší z-index, tj. schovaný za tím SELECTEM. U jiných vstupních polí (např. TEXTAREA) tento problém není, tooltip je překryje.
Tento problém nastává ve všech IE, ve kterých jsem to zkoušel - 5.01, 5.5 a 6.0 a v Konqueroru. Chtěl bych se zeptat, jestli se někdo nesetkal s podobným problémem, případně odkaz na stránky, kde bych se o tom něco dočetl.
Díky za odpověď
Leo
Profil
S tim toho moc nenadelate. Idealni stav je navrhnout stranky tak, aby se nad formulatovymi prvky nic neobjevovalo, a pokud to nejde, tak select docasne schovat (visilibity: hidden). Leo
Dero
Profil
Je to způsobeno tím, že downdrop combo select box přebírá internet explorer přímo z rozhraní systému MS Windows. Žádný prvek vykreslovaný prohlížečem nemůže mít vyšší z-index, použe zase systémový. Je to laický výklad, ale doufám, že správný.

Tři možnosti:

1) Ignorovat
2) Schovat při otevření tooltipu <select>y.
3) Požít prvek, který má v operačním systému vyšší prioritu - tím pak select překrýt. V tomto směru je nejpoužitelnější <iframe>. Řešením je tedy vygenerovat iframe potřebných rozměrů, bez ohraničení a teprve do něj vložit tooltip.
Leo
Profil
ad 3, - coz mi pripada jako zverstvo. Leo
Schiroo
Profil
Díky za rychlou reakci, vyřeším to buď pomocí visibility nebo případně tam dám tak velkou mezeru, aby bylo pro celý tooltip dost místa a select se zobrazil až pod ním - taková lepší ignorace. Díky i za výklad, myslím, že už tuším, proč to dělá tak, jak to dělá a mám o důvod víc, proč IE není můj oblíbený prohlížeč:-)
izsak
Profil
Táto chyba bude v IE7 opravená a spolu so <select>om sa bude dat nastavit z-index aj pre <object> a pod.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0