Autor Zpráva
Marcus Flintus
Profil
Zdravím,

na jednom webu mi návštěvníci (hned 2) ohlásili problém, že při odeslání formuláře v IE8 jim vyskočí následující chyba:

http://data.itechs.cz/dllerror.jpg

U mě je však v IE8 vše v pořádku.

Nevíte, kde může být problém?

Díky,
MF
_es
Profil
Marcus Flintus:
na jednom webu
Na akom?
To čakáš, že z toho obrázku niekto vyveští celý kód stránky a napíše ti, na akom riadku by mohol byť problém?
Marcus Flintus
Profil
V tom formuláři není nic nestandardního tak jsem si říkal že to s konkrétním kódem nebude souviset, že půjde spíš o něco obecnýho..

Ten formulář je na jednom webu až po přihlášení, vycucl jsem ho tedy ven:
http://dev.itechs.cz/form.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marca Flinta:
Tipnul bych si, že to způsobuje Facebook. Tamní skripty píšou čuňata, takže příležitostně shazují různé verze různých prohlížečů… někdy ani nezáleží na prohlížeči, ale na verzi Flash Playeru. Dle mých zkušeností je lepší načítat ten jejich balík hnoje až po nějaké akci uživatele.

Žádné jiné skripty na stránce nejsou? Nevrací server po odeslání nějaké divné hlavičky? Jsi si jistý, že jsi vypreparoval vše, co může hrát roli? Bez živé ukázky můžeme jen spekulovat. Padá na tvé vycucnuté stránce prohlížeč i těm lidem, kteří si stěžovali na nevycucnutou verzi?

tak jsem si říkal že to s konkrétním kódem nebude souviset
Kdyby tvým návštěvníkům padal prohlížeč na všech stránkách, tak by ti pravděpodobně nepsali.
Marcus Flintus
Profil
Nakonec se ukázalo, že uvedený problém způsoboval bug v jQuery verze 1.6.2.; jQuery jsem při výcucu přehlédl (a taky tam vůbec neměl bejt, proto jsem si nevšiml), update na verzi 1.7 problém vyřešil.

V každém případě děkuji Chamurappimu za navedení na původ problému. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marca Flinta:
uvedený problém způsoboval bug v jQuery verze 1.6.2.
Koukám. Jestli dobře čtu, tak je v části, která preventivně oťukává schopnosti prohlížeče, aniž by je nějak používala. To se hodí :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0