Autor Zpráva
laik
Profil *
Ještě za dob IE5 jsem vytvořil webové stránky, které měla provázet jednoduchá hudba (mid soubor). Aby se hudba nepřehrávala na každé stránce extra, vytvořil jsem nejprve stránku s jedním framem (100% x 100%), do něhož jsem soubor mid uložil jako hudbu na pozadí. Všechny stránky se načítají do tohoto framu, takže vše funguje, jak má.
V IE6 to funguje také, ale s jedním malým rozdílem. Při rozlišení 800x600px se ve framu objevuje zcela zbytečně vodorovný posuvník (posuvníky nemůžu zakázat, protože stránka se nevejde na výšku). Teprve když do tagu <BODY> té vnitřní stránky vložím styl "width:95%", stránka se podle IE6 vejde a vodorovný posuvník zmizí. Toto řešení přináší další problémy - např. při vycentrování grafiky atd.
Proto by mě zajímalo, jestli někdo víte o nějakém lepším řešení...
Šlaha
Nepoužívat rámy, nepřehrávat muziku na pozadí
Mistr
Nepoužívat rámy, nepřehrávat muziku na pozadí
A když už, tak zkus vycentrovat ten 95 % rám, ne? Nicméně se připojuji k názoru vyslovenému (resp. vypsanému) Šlahou.
Anonymní
Profil *
Předem jsem tušil, že dostanu tuto odpověď. Tu hudbu si vyžádal zákazník a v té době to fungovalo bez problémů.
S vycentrováním jsem si jakžtakž poradil, ale na tu stránku jsem měl nyní přidat běžící text. Při zmenšení šířky BODY na 95% už nevím, jak bych docílil, aby běžící text jezdil přes celou obrazovku...
Nicméně si myslím, že je to nějaká chyba v IE6. Zvláštní je, že při rozlišení 1024x768 se ten posuvník neobjevuje.
laik
Profil *
Jo, sorry, zapomněl jsem připsat jméno.
Chamurappi
Reaguji na laika:
Dle popisu soudím, že půjde o velmi příjemné stránky. Hudba na pozadí, běžící text...
Jelikož jde o starý web, který zřejmě nechceš od základu předělávat, je zbytečné tě kárat za nevhodné postupy. Řeknu ti k tomu jen dvě slova:
overflow-x: hidden;
Anonymní
Profil *
Napověz, prosím, víc. Včera jsem nad tím strávil celou noc a dneska už mi to příliš nezapíná...
Co je overflow vím, ale k čemu to přiřadit?
Chamurappi
Zkus do stylu <body>.
laik
Profil *
Zkoušel jsem, ale stále při starém. Zkoušel jsem přidat i clip:auto. Marně.
laik
Profil *
Máte-li Internet Explorer 6, zkuste si schválně toto:
1. Vytvořte soubor "index.html".
2. V tomto souboru vytvořte jednoduchý frameset:
<FRAMESET><FRAME SRC="stranka.html"></FRAMESET>
3. Do souboru "stranka.html" vložte nějaký obrázek.
4. Změňte výšku tohoto obrázku tak, aby se obrázek nevešel do prohlížeče celý.
5. Otevřte v IE soubor "index.html".
Logicky se objeví svislý posuvník a zcela nelogicky i vodorovný posuvník.
Můžete mi to někdo vysvětlit?
krakatit
Profil *
Chamurappi -> Pání díkes ... fakt to funguje

toť můj posuvníček krasavec:

<STYLE>
BODY {
scrollbar-face-color: #FFE4B5;
scrollbar-3dlight-color: #000000;
scrollbar-arrow-color: #000000;
scrollbar-track-color: #D2B48C;
scrollbar-shadow-color:#000000;
scrollbar-darkshadow-color: #FFE4B5;
scrollbar-highlight-color: #FFE4B5;
overflow-x: hidden
}
</STYLE>
habendorf
krakatit: Vsadím se, že ve firefoxu vypadá celkem dobře :o)
ondra 0000
Profil *
Nevíte, jestli existuje možnost jak zakázat horizontální posuvník v iframe? Zobrazuje se mi, i když to není potřeba a stránky pak vypadají jako od prasete (nemyslete si, že jsem prase). dík.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.