Autor Zpráva
Dav
Profil
Testoval sem stránku v IE9 mozille chromu a safari a v IE je normální text tlustější než v ostatních používám font Franklin Gothic Demi.
De tomu nějak zabránit nebo už to je prostě v něm?
Bubák
Profil
De tomu nějak zabránit.
Dav
Profil
Bubák:
A mohl bych se zeptat jak? Protože sem zkoušel i jiný font (Arial) ale stejně když jsem dal okno IE a GCh vedle sebe tak bylo vidět že text je opět nepatrně tlustší sice ne tolik jako u toho druhého fontu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dava:
Mohl. Až se budeš ptát, nezapomeň položit otázku konkrétně, aby na ni vůbec šlo smysluplně odpovědět.
Tohle rozjímání je zatím na smazání.
Ugo
Profil
Chamurappi:
tady bych se Dava zastal, podle mě je otázka naprosto konkrétní (až na slovo tlustější :) ) a navíc řešení bude zjímat víc lidí včetně mě, také se mi příčí jak si každý prohlížeč upravuje font po svém. Spíš nemám pochopení pro lidi jež musí za každou cenu chytat za slovo, vypadá to pak na poruchu chápání psaného textu.
Dav
Profil
Dobře ptám se konkrétně.
Proč Internet Explorer zobrazuje jinak než ostatní?
Jak udělat aby každý prohlížeč (nebo alespon několik nejpoužívanějších) zobrazovali text stejně?
Font-weight sem zkoušel ale bez žádného výsledku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Uga:
vypadá to pak na poruchu chápání psaného textu
Přiznávám, že opravdu nechápu, jak jinak jde odpovědět. Co Dav očekává za radu? „Přidej -ms-font-abracadabra: mozilla-like“? Žádné universální zaklínadlo na jeho problém, o kterém nevíme nic konkrétního, neexistuje.

také se mi příčí jak si každý prohlížeč upravuje font po svém
Liší se ve způsobu subpixelového vyhlazování a někdy v rozměrech — běžně fungují velikosti skokově, některé prohlížeče umí zvětšovat lineárně (což přináší i drobné problémy se zaokrouhlováním). Správně napsaná stránka nepředpokládá konkrétní velikost písma, takže pixel sem, pixel tam… je to celkem fuk. Hlavně, že se to dobře čte. Uživateli je jedno, že písmo vypadá v různých prohlížečích různě, protože většinou používá jen jeden prohlížeč…


Reaguji na Dava:
Proč Internet Explorer zobrazuje jinak než ostatní?
Protože různé prohlížeče jsou různě naprogramované.

Jak udělat aby každý prohlížeč (nebo alespon několik nejpoužívanějších) zobrazovali text stejně?
Zobrazují ho dostatečně stejně. Tohle je fakt k ničemu — soudě dle [#1] se ptáš na konkrétní stránku a konkrétní písmo, ale ukázka nikde…
Dav
Profil
V 1. příspěvku sem psal jen kdy jsem se s tím problémem setkal nechtěl sem ho řešit konkrétně (kdybych to řešit chtěl ukázku bych samozřejmě poskytl ), chtěl sem se jen zeptat jak to obecně řeší ostatní (Mám to vytvořené tak aby to bylo čitelné)

Chamurappi:
Liší se ve způsobu subpixelového vyhlazování a někdy v rozměrech — běžně fungují velikosti skokově, některé prohlížeče umí zvětšovat lineárně (což přináší i drobné problémy se zaokrouhlováním). Správně napsaná stránka nepředpokládá konkrétní velikost písma, takže pixel sem, pixel tam… je to celkem fuk. Hlavně, že se to dobře čte. Uživateli je jedno, že písmo vypadá v různých prohlížečích různě, protože většinou používá jen jeden prohlížeč…

Na vysvětlení dané věci stačilo.

Omlouvám se měl sem to na začátku lepé specifikovat o co mi jde.


Radši tento topic smažte stejně nic neřeší
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dava:
chtěl sem se jen zeptat jak to obecně řeší ostatní
Mně nepřipadá písmo v Exploreru 9 obecně tlustější. (Právě proto by se hodila živá ukázka, případně obrázek.)
Dav
Profil
Chamurappi:
Já už sem to od té doby předělal a v záloze to také nemám zkusím to znovu udělat tak jak to bylo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0