Autor Zpráva
juricaj
Profil *
Dobrý den, potřeboval bych poradit s jedním neposedným layoutem :) http://test-jurica.webzdarma.cz/relativni_stranka/ . Snažím se o vytvoření stránky, která se bude uzpůsobovat velikosti okna prohlížeče, což samozřejmě není problém, avšak v prohlížeči google chrome se mi to nezobrazuje tak jak by mělo. Při plné velikosti prohlížeče se dole zobrazuje linka o velikosti 1px (zobrazí se body, abych si dokázal, že se nejedná o část prohlížeče dal jsem mu zelenou barvu), no a při zmenšení okna se tatáž linka zobrazí ještě mezi divem menu a obsah. Nevíte někdo co s tím?
candiess
Profil
juricaj:
Podívej se na svůj stylopis, jednak tam máš soubor .css což je jako blbost, a v tom druhém stylopisu se podívej uplně dolů, nemáš uzavřený blok.

I když mi to tu muže někdo vyvrátit, podle mě je nejlepší dělat layouty tabulkou, podle mě nejjednoduchší řešení
shaggy
Profil
juricaj:
To, čo napísal candiess o štýloch platí. Ale tie jeho nezmysly o tabuľkovom layoute nepočúvaj. A candiess, ty by si nemusel riadiť začiatočníkom nezmysly.
juricaj
Profil *
Nahodil jsem to na wz jen jako kus kódu, odkaz na styly pro tisknutí zatím nemám, jen jsem si tam dal tu meta značku. Jinak děkuji, nevšiml jsem si neukončeného posledního bloku. Ovšem stejně mi to nějak nepomohlo, jedná se mi o ty čáry a ty v chromu prostě jsou ať dělám co dělám. A řešit layout tabulkami, to mi nepřijde zrovna jako dobrý nápad, mám za to, že je to přežitá "pravěká" metoda :).
candiess
Profil
shaggy:
ja řikal že mi to mužete vyvrátit, mě se tak ovšem nejlepe dělá .. :) pravěk nepravěk :D
juricaj
Profil *
Děkuji za těch pár komentářů, ale k těm čarám... Opravdu někdo nevíte co s tím? Je zajímavé, že se to děje jen ve chromu.
candiess
Profil
juricaj:
Chápu, že ti jde hodně o indexaci, proto máš obsah jako první a hlavičku jako poslední, ale pokud v té hlavičce nebudeš mít závratné slohovky (což také nepředpokládam), tak ti ta hlavička nahoře vůbec nebude vadit a ulehčíš si tím přemnoho práce :)
juricaj
Profil *
No ono je to ještě kvůli screen-readerům, chtěl bych aby obsah stránek byl veřejný pro co nejvíce uživatelů. S čárami jsem se smířil, že v chrome (a jak jsem zjistil i v opeře) ten 1px bude. Je to kvůli relativnímu přepozicování tak aby hlavička, která je psána v kódu jako poslední, se zobrazovala první atd. jak jsi říkal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0