Autor Zpráva
JaOsobne
Profil *
U nečíslovaného seznamu v exploreru (kupodivu verze 7,8 a 9) se zobrazuje špatně vnořený seznam. Nenapadá mě lepší způsob jak to popsat, než takto:

Toto:
<ul>
   <li>odkaz</li>
   <li>odkaz</li>
       <ul>
           <li>odkaz</li>
           <li>odkaz</li>
       </ul>
   <li>odkaz</li>
</ul>

Se v exploreru zobrazuje a chová, jako by to bylo napsáno takto:

<ul>
   <li>odkaz</li>
   <li>odkaz
       <ul>
           <li>odkaz</li>
           <li>odkaz</li>
       </ul>   </li>
   <li>odkaz</li>
</ul>

Odkazy v prvním stupni mají nastavenou jinou barvu pozadí na :hover. A jelikož se IE chová tímto způsobem, tak po najetí do menu druhého stupně se celé podbarví a to včetně odkazu, pod kterým je.
Řeším to také proto, že když nastavím li určitou výšku (25px) tak se menu druhého stupně vůbec nezobrazí (přetéká)..
Jenomže výšku samotného odkazu nemůžu nastavit. Před odkazem bude ještě obrázek s malou šipkou a já chci po :hover podbarvit celý řádek, včetně pozadí pod šipkou.

FF, Chrome, Opera a IE6 to zobrazují správně.

Pro upřesnění - stejné menu je i na www.bram.cz . Já ho ale potřebuju validní a funkční i pro IE6, proto ho předělávám. Snažím se ho dělat co nejjednodušeji.

Poradí tedy někdo, jak docílit toho, aby se IE choval stejně jako před x lety jeho předchudce? :-D
quinux
Profil
Pokud to chceš mít validní, tak první příklad, který považuješ za správný je syntakticky špatně. Musíš to upravit podle druhého příkladu a hover musíš mít nad A, pak budeš mít podbarvení jen na daném řádku a ne na celém vnořeném UL. Šipku dáš na pozadí toho A, kterému nastavíš display:block a dáš mu padding-left, abys text odsadil od té šipky.
JaOsobne
Profil *
Chápu co tím myslíš. Podobné řešení už mě taky napadlo. Problém je v tom, že po kliknutí na šipku se má vnořený seznam otevřít. Tedy šipka musí mít jiný odkaz. Dokázal bych to vytvořit pomocí divů, ale zhlediska SEO a sémantiky mi to nepřijde moc dobrej nápad ..
Chamurappi
Profil
Reaguji na JaOsobne:
Pokud si dobře vzpomínám, tak ukončovací </li> přehazuje i šestka. Pokud se v šestce tvůj problém neprojevuje, děláš někde chybu.

zhlediska SEO a sémantiky mi to nepřijde moc dobrej nápad
Z hlediska sémantiky je podseznam umístěný mimo položku seznamu docela kontroverzní věc. Ve specifikacích je to zakázáno.
JaOsobne
Profil *
Ok, dík, netušil jsem, že je to takhle špatně, přišlo mi to logický.

V tom případě mě nenapadá už nic jinýho, než do li hodit div, kterýmu nastavim potřebný rozměry a potom tam dát dvakrát a s nastavenym display: block;. A pozadí měnit jenom pro ten div.
Přijde mi to jako takový kostrbatý řešení, chtěl jsem se tomu vyhnout, ale asi to budu muset tak udělat.

Co myslíš, dá se takové řešení považovat za správné pro SEO a z hlediska sémantiky?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0