Autor Zpráva
llook
Profil
Opera/7.54 (X11; Linux i586; U)

Mám dva bloky, každý má šířku určenou v procentech, když se jejich šířka sečte, dá to 100%. V Opeře ale ten druhý má o jeden pixel méně.
Potřebuju to pro obtékání, dvousloupcový layout s různou výškou bloků:
<style type="text/css">
.pravy {
width: 38%;
float: left;
background: #69d;
}
.levy {
width: 62%;
float: right;
background: #6d9;
}
</style>
<div class="pravy">Pravý blok</div>
<div class="levy">Levý blok</div>

Jenže Opera mi tam mezi oba bloky dá 1px mezeru. Příklad: http://llook.wz.cz/weblog/ruzny-soubory/opera-problem-width/test.xhtml
Když to udělám absolutně pozicovaný, top: 0; left: 38%;, tak je ta 1px mezera zase mezi pravým blokem a rámečkem obklopujícího divu. S tím bych si už nějak poradil, potíž je v tom, že pod těmi sloupci musí být ještě patička, takže potřebuju obtékání.

Napadá někoho řešení?
Honza Hučín
Profil
Řešení by bylo dát jedno z těch pozadí celému body, takže pak nebude vadit, jestli je někde pixel navíc nebo míň - nebude tam viditelná mezera.
Zkoušel jsi různé velikosti okna? Ono dávat velikosti bloků, co mají být vedle sebe, na součet přesně 100% není moc dobrý nápad. Lepší je nechat tomu vůli, třeba dát součet 98%. Viz http://www.jakpsatweb.cz/priklady/obtekani-sloupce.html
llook
Profil
Různé velikosti okna jsem zkoušel a vždycky to dopadlo stejně. Ale teď koukám, že když tím zoomuju, tak tam ta mezera někdy je a jindy není.

Asi budu muset z něčeho slevit. Nejspíš z té různé výšky pozadí sloupců, to bude nejjednodušší.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0