Autor Zpráva
Peootte
Profil *
Zdravím, zjistil jsem, že mi textový input roztahuje stránku.
Projevuje se to tak, že když jsem na stránce s formulářem, tak se mi dole objeví scrollbar na šířku. Vzhled se nijak nezmění, jen se prostě z nějakého důvodu roztáhne šířka stránky (vyzkoušeno na IE9, Opeře a Firefoxu, všude to dělá) a můžu ji posunout do boku (nic tam není). Navíc u firefox tento formulář zabrání kliknutí na odkaz, který je v pravém sidebaru v "dráze" inputu.

Kód inputu je takto:
<p class="input text"><label for="AdCaptcha">Captcha</label><input name="data[Ad][captcha]" type="text" id="AdCaptcha"/></p>

CSS kód který to může ovlivňovat je takto:
#content .pageContent { width: 740px;float: right;position: relative;right: 4px; }
#content .pageContent form { padding: 10px 0;background: url(../img/btm.png) no-repeat bottom left; }
#content .pageContent form label { width: 95px;display: block;float: left; }
#content .pageContent form p { clear: both;padding: 5px 0; }
#content .pageContent form input[type=text] { width: 153px;height: 22px;background: url(../img/input.png) no-repeat;border: none; }

Zkoušel jsem upravovat kde co, už opravdu netuším. Dělá to každý textový input a došel jsem k tomu tak, že jsem postupně odstraňoval prvky na webu, až jsem došel k tomu, že když odstatním tento poslední input, tak spodní scroll bar zmizí a ve firefoxu nic nebolkuje odkaz v sidebaru napravo.

Nějaký nápad?


Tak nic, špatně. CSS kód který jsem tu napsal to nezpůsobuje, teda aspoň ne sám od sebe, protože když jsem ho zakomentoval, tak se šířka stránky vůbec nezměnila :)

Změním tedy moji otázku - není nějaký nástroj (například nějaký plugin do prohlížeče), který zobrazí na webu který prvek kam sahá? Nějak zobrazit ohraničemě všechny objekty (divy,... jak jsou poskládané na stránce,...).
jenikkozak
Profil
Od IE 8 stačí zmáčknout klávesu F12, což vyvolá Nástroje pro vývojáře. Do FF se dá doinstalovat Firebug, pak se vyvolává toutéž zkratkou. Podobné nástroje mají novější verze skoro všech prohlížečů buď od narození, nebo se do nich dají doinstalovat.
Peootte
Profil *
Jo, díky firebugu jsem na to přišel. Způsoboje to vše, co má <p class="input text">. Teď už jen musím přijít na to proč. Zajímavý je, že například <p class="input password"> to nezpůsobuje i přesto, že to má v CSS naprosto stejný hodnoty.


Jo, tak už jsem na to přišel. Díky za ten tip na F12 v IE. To jsem nevěděl :)

Způsoboval to řádek
.text { width: 1100px;padding: 0px;clear: both; } 
Který měl být #text, ale díky tomu že byl .text, tak ovlivňoval i to co neměl :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0