Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

zajímalo by mě, jestli se tento problém projevuje i u ostatních. Když odmyslím to, že FF funguje velmi pomalu, při jeho velmi mírném používání jsem narazil na dost bugů, které někdy zveřejním, tady je jeden z nich:

Firefox: špatné vykreslení aliasingu u textu, který má pod sebou průsvitné PNG pozadí

Protože je Firefox celkem používaný prohlížeč (musím to napsat, i když nechápavě :-)), tohle myslím že kazí dojem na povedeném webu. Napadá někoho jak se toho zbavit?

Dělá mi to verze 9.0.1, 10.0 i aktuální 11.0
Taurus
Profil
Mám 10.0.2 a v pořádku. Že je Lišák používaný není nic zvláštního. :-)
joe
Profil
Taurus:
(Neobjevuje se to hned, zkoušel jsi to zreprodukovat? Tzn. najet na odkaz a teprve potom skrolovat kolečkem?)

---

Tak čím by to mohlo být? Děje se mi to jen ve Firefoxu. Mám Windows 7
Taurus
Profil
Jojo, popojížděl jsem s tím a různě přejížděl. Dodávám, že mám taky Win 7. Třeba budou vědět jiní, bohužel nemůžu asi víc sloužit.
Davex
Profil
joe:
Na tvé stránce ve FF 3.6 ve WinXP problém nepozoruji, ale už jsem se setkal s něčím podobným, když měl text průhlednou barvu color: rgba(255,255,255,0.9). Podle mě se pak špatně přepočítává subpixelové vyhlazování.
TomasJ
Profil
Ano, i mně to semtam dělá a nemusí být pozadí ani průhlední. Většinou to z bílého textu udělá žlutý (podle pozadí) atp... Netuším čím to je, ale už jsem si toho všiml před delší dobou. Mám také Win 7. IE to myslím nedělá, bohužel, používám převážně FF (aktuální 11ku).
Ovšem u tvé ukázky nemám problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0