Autor Zpráva
nethor
Profil
Mám klasický přihlašovací formulář:
uživatel (input text)
heslo (input password)

Když pole vyplním a odešlu FFox nabídne možnost:
'Má si FFox zapamatovat heslo .....? ' [zapamatovat / nikdy / nyní nee]

Pokud nezvolím 'zapamatovat' musím při dalším přihlašování zadat nejen heslo (což je vpořádku)
ale i znovu vypsat uživatele - neobjeví se v nabídce automatického dokončování.

Nedá se FFox nějak přinutit, aby uživatele přidal do nabídky?
Myslím tím především pro ostatní uživatele - tj. ze strany serveru, NE uživatelským nastavením prohlížeče.
Joker
Profil
nethor:
Myslím tím především pro ostatní uživatele - tj. ze strany serveru
Šlo by jméno uživatele uložit třeba do cookie a pak ho doplnit.
Mároš
Profil
Nejsem si jistý, střílím co mě napadlo.. :)

Možná by šlo přidat jeden koláček navíc při přihlašování, který by měl neomezenou dobu platnosti. Pak na přihlašovacím formuláři bys zkontroloval, jestli daný koláček s uživatelským jménem existuje, a podle toho bys naplnil formulář.. Možná je to bulšit, ale je to jediný, co mě teďka napadlo.

//edit pozdě :P
nethor
Profil
Díky,
předvyplnit přes cookie mne taky napadlo, ale mám trochu obavy, abych nevytvořil bezpečnostní díru. - nevím.


Měl jsem namysli spíš nějak FFoxu sdělit, aby si uživatele zapsal do nabídky
tak, jako to obvykle dělá , když ve formuláři není password.

( Stejně mám neodbytný pocit, že je to bug FF. - v nabídce se ptá na něco jiného.)
TomasJ
Profil
nethor:
Já s tím ve FF nemám problém. Dám "zapamatovat" a při další návštěvě se automaticky předvyplní heslo do kolonky, nebo při postupném psaní vyskočí "našeptávač", u kterého pak můžu kliknout na jméno a naskočí mi i s heslem (pokud je uložené).
nethor
Profil
TomasJ:
No jo, jasně, řeším problém s tím, když někdo nedá 'zapamatovat'.
viz můj dotaz #1.
TomasJ
Profil
Vlastně ano. Ale i tak, na některých serverech se mi prostě uloží použitý nick (např.) normálně do paměti FF, že nemusím nic ukládat. Takže na FF samotně bych to asi nesváděl, ale nevím, je možné všechno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0