Autor Zpráva
martin1312
Profil
Zdravím,

implementujem RS na web, ktorý som ja nekódoval. Problém mi robia obrázky (pôvodne riešené do tabuľky). Všade sa zobrazujú relatívne dobre vycentrované v strede stránky okrem IE 6 a 7. Adresa webu je http://nabytok.8u.cz/index.php?lang=sk&go=tables-chairs a pridávam screen zlého zobrazenia http://www.sdilej.net/?di=4133415699615 .
Môžete mi niekto s tým pomôcť?

Ďakujem
pidusak
Profil
Ikdyž to chtělo hodně odvahy se prohrabat kódem na stránce, myslím, že jsem odhalil příčinu v podobě nastaveného style="text-align: center;" u tagu td, který obaluje obrázky. Stačí umazat a zkontrolovat, zda se tím nerozhodilo něco jiného.
Trejpa
Profil
martin1312:
Může za to deklarace stylů s hackem pro Internet Explorer. Když to odstraníš, tak to bude fungovat.

.galerka-in1{
    #position:absolute;
    #top:50%;
    display:table-cell;
    vertical-align:middle;
}
.galerka-in2{
    #position:relative;
    #top:-50%;

}

Plný smysl té deklarace nechápu. Snaží se o svislé zarovnání tam, kde to jde jednodušeji. V buňce tabulky jsou tři zbytečné bloky DIV, aby simulovaly to, co už buňka tabulky sama o sobě umí. Klidně ty bloky smaž a nastav požadovaný vertical-align buňkám tabulky, a když to bude vhodné, tak třeba i všem.
martin1312
Profil
Diki vam, vyskušam to.

Ten kod je preto taky, lebo obrazky mi generuje RS. Zabalenie obrazkov do divov je preto, aby sa pri kombinovanom zobrazení obrazkov, ktore su po vyske a aj po sirke, zobrazili pekne vedla seba v jednej stredovej línií.
Mas pravdu, ze v tej prvej obalovej tabulke je to zbytocne, skusim vytvorit dalsiu sablonu v RS pre tu galeriu.
Ale neviem si vysvetlit, prečo sa potom tak hlupo zobrazuju aj obrazky, ktore nie su v tabulke ale iba v tych obalovych divoch....No nic, vyskusam teda zmazat style="text-align: center;" u td a uvidim co a ako, Zatial dakujem.
martin1312
Profil
Zmazal som teda cely hack pre IE a zobrazuje sa to uz dobre. Aj ked v IE 6 a 7 sa uz obrazky nezobrazuju v strede riadu (pri odlisnej velkosti obrazkov), ale tak zas nato tam bol ten hack. Dakujem :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0