Autor Zpráva
Kubo2
Profil
Myslím, že to ešte nefunguje (asi toto riešenie ešte nikoho nenapadlo), ale keďže sa väčšinou jedna konkrétna stránka v každom prehliadači zobrazuje inak, pre ich jednoduchšie dizajnovanie csskom by sme mohli vtisnúť do hlavy toto:
Každý prehliadač by mal svoj kód a podľa toho by rozlišovali svoj štýl.
Vezmime si napr. Google Chrome by mal svoj kód: GChrome2.0/18.190
a Mozilla Firefox: MozFirefox9.1/19.177
Pričom toto je skratka prehliadača (dosť nepodstatné), tunák verzia a to najpodstatnejšie: kód prehliadača , hlavne na ten by prehliadače pozerali .
Potom by HTML vyzeralo štipku inak (novy atribút design-for):
<!-- toto by bolo v hlavičke -->
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/mozilla.css" design-for="MozFirefox9.1/19.177">
<!-- to by bol design pre MF -->
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/chrome.css" design-for="GChrome2.0/18.190">
<!-- design pre GCh -->
Takto by sme vlastne mali v externých súboroch pekne spravené csská pre rôzne prehliadače, a každý prehliadač by použil len ten svoj. Ááách, to by bolo, čo? Ale zatiaľ to sú len moje vízie a natĺcť to do hlavy všetkým výrobcom prehliadačov ( a veľa z nich s tým určite nebude súhlasiť ), by bolo sakra ťažké. =)


ja viem, v CSS už existujú vlastnosti pre mozillu, napr. -moz-opacity a podobné, ale je to neefektívne.
Plaváček
Profil
Kubo2:

Představuješ si to tak, že pro každý z těchto prohlížečů http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_web_browsers (a ještě pro jejich různé verze) by kodéři dělali samostatný styl? :)
Kubo2
Profil
Plaváček:
" Predstavuješ si to tak, že pro každý zo všech prohlížečů, a ještě pro každou jejich podverze..."

Nie, vôbec nie tak, veď dalo by sa urobiť:
 design-for="MozFirefox7.0|and|7.1|and|7.4/19.177" 
alebo by sa dala použiť bodkočiarka, jak když nastavuješ kódovaní v meta tagu.


kód by bol rovnaký =)

panther
Profil
Kubo2:
nac potrebujes moderatorsky zsah, ze nas volas?

To, co pises, je samozrejme nesmysl - predstava, ze desitkam webu, ktere se mi kdy dostaly pod ruce, budu muset aktualiyovat s kazdou novou verzi hlavicku a pripsat verzi...

Spise nez vymyslet podobne napady a zaroven doufat, ze tohle nekdo nekdy nejak implementuje (neboj se, nikdy se tak nejspis nestane) se nauc kodovat poradne. Pak nad podobnymi vecmi nebudes muset premyslet -- nebudes je potrebovat.
Joker
Profil
Kubo2:
asi toto riešenie ešte nikoho nenapadlo
Tohle je takové období při učení se něčeho: Fáze, kdy člověk nějak pochytí základy, takže v daném oboru získá sebevědomí, a zároveň si ještě nevšiml, kolik ještě dalších věcí se musí naučit než bude expert.

Ano, teoreticky je možné, že z té armády lidí věnujících se dlouhé roky tomu oboru to nikoho nenapadlo, ale mnohem pravděpodobnější je, že buď dané řešení nefunguje, nebo už existuje lepší.

V tomhle případě:
• Kaskádové styly jsou standardizované prohlížeče je v drtivé většině interpretují stejně, není důvod dělat styl pro každý prohlížeč zvlášť.
• Za správnou cestu se považuje mít jeden univerzální styl fungující ve všech prohlížečích. Tohle řešení razí přesně opačnou cestu.
• Na to jak by se to udržovalo raději ani nemyslet.
• Použitelné řešení by muselo fungovat i na stávajících prohlížečích, což toto nefunguje.
• Jakékoliv řešení vyžadující, aby všichni výrobci prohlížečů implementovali nějakou funkčnost je nepoužitelné, už jen kvůli předchozímu bodu.
• Není mi vůbec jasný smysl toho návrhu; Ve stávajících prohlížečích implementovaný není, na W3C a výrobce prohlížečů nemáme prakticky žádný vliv.

Ty dva přivolávače moderátorů tu jsou proč?
margin
Profil *
Joker:
• Jakékoliv řešení vyžadující, aby všichni výrobci prohlížečů implementovali nějakou funkčnost je nepoužitelné, už jen kvůli předchozímu bodu.
Existují návrhy, nebo spíše jen myšlenky, že by podobná funkčnost byla součástí Media Queries, ale výrobci prohlížečů to odmítají nebo diplomaticky mlčí.

Kubo2:
Dělat extra kód pro každý prohlížeč si někteří kodéři vyzkoušeli a později tuhle cestu zavrhli. Kdysi se nějaké důvody našly, ale dnešní prohlížeče už jsou svými vlastnostmi jinde.
Chamurappi
Profil
Začátečník hledá hacky a bývá mu vysvětlováno, že by je chtít neměl a že by měl hledat universální řešení, protože jeho potíže jdou odstranit čistším způsobem. Což je správně. Než narazí na problém, kterého se čistším způsobem zbavit nejde. Pak musí hledat cesty, které jsou čím dál víc obskurní a nepřehledné. Zlaté podmíněné komentáře u Exploreru.


Reaguji na Kuba2:
ja viem, v CSS už existujú vlastnosti pre mozillu, napr. -moz-opacity a podobné, ale je to neefektívne
Čím dál víc. Prefixy se mi dost nelíbí.
Amunak
Profil
Kubo2:
Já jen dodám, že kdybys to doopravdy chtěl dělat takhle, není to zas tak těžké - stačí si zkontrolovat user agent (což je jakýsi identifikátor prohlížeče, který se odesílá na server) a podle něj načítat různé CSS. Že je to ale dost nepraktické už psali ostatní...
Plaváček
Profil
Chamurappi:

Prefixy jsou zlo, které vyrašilo kdovíodkud a doufám, že brzo umře :)
Kubo2
Profil
To Amunak:
Ja viem, je veľa spôsobov, dá sa to aj JavaScriptom, ale je to vážne hrozne neefektívne a nepraktické .
A ďakujem moderátorom, že si našli čas, a napísali, lebo som presvedčený, že keď sú moderátormi, majú bohaté skúsenosti =)
Sľubujem, že Vás kvôli hlúpostiam už nebudem volať, ale založte prosím diskusiu o tom, ako to funguje, že napíšem tri "m" a tým Vás zavolám ?
Diki vopred.
jenikkozak
Profil
Kubo2:
ale založte prosím diskusiu o tom, ako to funguje, že napíšem tri "m" a tým Vás zavolám ?
Diki vopred.
Založena už je. A jmenuje se Nápověda.
Kubo2
Profil
jenikkozak:
Založena už je. A jmenuje se Nápověda.

To není pravda!Tam není uveden postup, jak je to naprogramované! Tá diskuse je už na světě, a je tady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0