Autor Zpráva
kikinet
Profil
Čaute,
nahrála jsem dneska na web index s drobnými úpravami a ono mi to hodilo nesmyslné mezery mezi jednotlivé prvky. Nikdy předtím se to ale nestalo. V kódu nic nemám tak fakt netuším čím to může být.
Na webu to vypadá asi takhle
<h2>...</h2>
    "     "
<div>...</div>
Prostě tam naběhnou 2 uvozovky a ty potom tvoří mezery tam kde být nemají.
Keeehi
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku.
kikinet
Profil
Keeehi:
http://www.alzbetasklarova.cz
Konkrétně mezi aktualitami
mimochodec
Profil
kikinet:
Konkrétně mezi aktualitami

Nic nevidím. Na kterém řádku v html to je?
kikinet
Profil
mimochodec:
Mi se zobrazují 2 mezery... Mezi tagem h2 a div (20 řádek). A pak mezi div a div, ale řádek nevím protože tam mám include
Jako kdyby to přidalo prázdný řádek, ale souborech nic není, naskočí to až v prohlížeči.
mimochodec
Profil
kikinet:

To, co píšeš v #1, nikde ve zdrojovém kódu stránky nevidím.
20. řádek je V případě jakéhokoliv dotazu mě kontaktujte na e-mail uvedený v záložce Kontakty.
Nejbližší dvojice </div> a <h2> je pod ním. Dvoje uvozovky nejsou ani tam, ani nikde jinde v celém souboru.

Popiš přesně, co máš za problém.
kikinet
Profil
Tady je odkaz. Doufám že to jde vidět

Jak tak procházím ten web, tak ty mezery jsou nasekané snad všude. Je možné se to zobrazuje jen mi?
mimochodec
Profil
To je #FEFF neboli BOM. Něco si o něm najdi tady v diskusi, nechce se mně o tom teď rozepisovat. Smaž ho a používej editor, který ho do souborů nebude vkládat.
kikinet
Profil
mimochodec:
Jasně prozkoumám to :) Dík moc
Joa používám PSPad
Keeehi
Profil
kikinet:
Nastavení > Nastavení programu > Program 2 > odškrtnout "Ident. byty v kódování UTF-8"
kikinet
Profil
Keeehi:
Děkuju, taky jsem našla :) Jenomže to bylo vypnuté celou dobu, tak nevím proč to tam najednou naskočilo... Může to být třeba poznámkovým blokem? V tom jsem dělala narychlo nějaké úpravy
Keeehi
Profil
kikinet:
Ano, tím to klidně být může.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0