Autor Zpráva
Prochy
Profil
Dobrý večer,

vyskytl se mi celkem velký problém s prohlížečem Chrome (v 21.0.1180.89 m) a to takový, že po aktivaci https (certifikát od RapidSSL) nereaguje žádný ajaxový požadavek. Ani Firebug ho nezaznamená, pokud najedu na klasický http, tak AJAX funguje bez problému. Zajímalo by mě čím by to mohlo být způsobeno a jak tento problém odstranit. Našel jsem na internetu něco takového, ale popravdě z toho nejsem moc chytrý.

Ještě dodám, že v jiných prohlížečích není podobobný problém.

Kdyby někdo věděl, co s tím budu velice vděčný.

Dík za jakoukoliv odpověď
Prochy
Profil
Když nikdo neví, můžete mi aspoň poradit zahraniční fórum, které je podobné djpw, kde by byla šance, že by mi někdo poradil? Přece je pro mě celkem důležité, aby fungovalo jak https, tak i ten AJAX.
_es
Profil
Prochy:
Mohol by si spraviť „živú“ ukážku, z dodaných informácií ti asi neporadia ani inde.
Prochy
Profil
Tak zde je ukázka:
S https (nefunguje v Chrome): www.filipprochazka.cz/ukazka/
Bez https (funguje v Chrome): www.filipprochazka.cz/ukazka2/

Prosím neřešme tu, že to funguje pouze při zapnutým JS, ale věnujme se hlavně tomu https. Dík
Amunak
Profil
Prochy:
Podle mě bys i ty skripty měl mít přes https.
_es
Profil
Prochy:
S https (nefunguje v Chrome)
Nefunguje ani vo Firefoxe ani v Opere. Vo Firefoxe hláška: Server www.filipprochazka.cz používa neplatný bezpečnostný certifikát.
Certifikát je platný len pre nasledujúce doménové mená: webhosting.wedos.net , wedos.net , *.w1.wedos.net ,...
Prochy
Profil
Vim o tom, že ten certifikát je neplatný, jelikož toto je testovací server, na ostrém serveru je certifikát platný, ale jsou tam citlivá data a ta adresa je soukromá, proto sem házim tuto. Jestli teda nevadí zkuste pokračovat i přes to, že to hází varování. Ajax nefunguje ani u toho platného certifikátu, proto soudim, že když to nejde ani tady, tak asi nezáleží na tom, že jestli sem hodim tuto adresu nebo s platným certifikátem. Dík za pochopení.
_es
Profil
Prochy:
Prečo sú niektoré JS skripty ťahané zo serverov Google a ešte k tomu protokolom http? Je to teoretická bezpečnostná diera a Chrome to asi aj tak vyhodnotil - odmietol ich spustiť, preto ti nefunguje jQuery - uvidiš to v JS konzole v Chrome.
Prochy
Profil
Díky měl ste pravdu, tahle možnost mě vůbec nenapadla. Stáhnul jsem skripty na server a už to jede v pořádku. Ještě jednou děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0