Autor Zpráva
slawe
Profil
Zdravím,
překodovavam jedny stranky, a mam takovy mensi, klasicky problem s IE. Na adrese http://dsmgv.slawe.eu/dvmgv_final_5.png je obrázek, jak by to mělo vypadat. S pár fičurama mě to tak nějak i funguje, až na ten panel vpravo nahoře "Aktualní představení". IE se mi vždy automaticky zapne do adaptabilního režimu, ve kterém mi tento panel hodi nekam čert ví kam. Ale když v nástroji pro vývojáře přepnu Režim dokumentu na standarty IE 8-10 (zkoušeno na všech třech i přímo), tak to funguje správně. Nějaký nápad co s tím?? Díky :)

Adresa současné verze: www.dsmgv.slawe.eu
Chamurappi
Profil
Reaguji na slawe:
IE se mi vždy automaticky zapne do adaptabilního režimu
Všechny prohlížeče ukazují tvoji stránku v quirku. Jestli chceš standardní režim, zapni si ho.
Navíc máš před začátkem stránky několikrát BOM.
margin
Profil *
Abys měl stránku ve standardním režimu, musíš použít vhodný !doctype, na což upozornil Chamurappi a před !doctype můžeš mít nanejvýš jeden BOM, na začátku tvé stránky je BOM 3×.
slawe
Profil
s doctypi si hraju cely den, zkusil sem už snad všechny.... jiný nápad?


aha, psát to do echa v php není dobrý nápad... děkuji moc za pomoc :)
Trejpa
Profil
slawe:
s doctypi si hraju cely den, zkusil sem už snad všechny.... jiný nápad?
Doctype musí být na začátku stránky. Pokud máš před ním několikanásobný BOM, tak doctype není na začátku stránky, aby v IE ovlivňoval vykreslovací režim.
Chamurappi
Profil
Reaguji na slawe:
ve kterém mi tento panel hodi nekam čert ví kam
jiný nápad?
Ten panel je pryč mimo jiné proto, že ho pozicuješ absolutně, ale neuvádíš žádné souřadnice, takže není úplně jisté, kam ho prohlížeč strčí. Explorer 7 ho pozicuje úplně jinam i ve standardním režimu.
margin
Profil *
slawe:
aha, psát to do echa v php není dobrý nápad...
Problém je v tom, že PHP neumí nativně pracovat s UTF-8. Teď máš jedem BOM na začátku stránky, tam nevadí a není běžnými způsoby vidět (je vidět třeba v hexa editorech). Další dva BOMy jsi přemístil mezi !doctype a tag <head>.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0