Autor Zpráva
Kubotka
Profil *
Prosím o pomoc... so spolubývajúcim sme si doma dali zaviesť internet a v rámci ochrany mi nainštaloval Service Pack 2. na moj WinXP + kadejaké ďalšie firewally a zabezpečenia, výsledkom čoho je, že mi nejdú ani kaskádne štýly na webstránkach (ani v PC, ani ked ich hodím na internet) a ani javascript. V Mozille vôbec a v IE mi napíše, že stránky obsahujú aktívne prvky, ktoré môžu byť pre môj PC škodlivé a zablokujú mi to. Keďže som technický antitalent a neviem, čo mám spraviť, aby som mohla normálne pokračovať v učení sa a práci v javascripte, prosím Vás o pomoc. (Spolubývajúci povedal, že je to moja chyba, že používam niečo zlé, ale podotýkam, že sa učím podľa knižky úplne základné triviálne veci a pred tými jeho všetkými nastaveniami mi všetko fungovalo bez problémov.
Vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc.
izsak
Profil
Najlepšie by bolo ukázať, kde vám CSS a JS nejde.

IE 6 SP2 blokuje JS a Flash, pokiaľ stránky otvárate z disku, takže by ste ich mal zobrazovať cez webový server (napr. Apache, IIS).

Síce možno sa učíte a používate triviálne veci, ale z mojich skúseností viem, že tieto triviálne veci sú strašne napísané a SP2 našťastie nutí webdesignérov k trochu čistejšiemu písaniu JS kódu a berie ohľady na užívateľov stránok.
Riešením je prepísanie kódu (najlepšie podľa štandardov), s čím vám v tomto fóre určite niekto poradí.

Môžete ukázať nefunčkné kódy, alebo napísať adresu stránok, ktoré vám nefungujú?
Wooz
Profil
Teoreticky by to mohlo být tím, že se vám to nějakým způsobem v IE zakázalo, nebo už to zakázané bylo. Jděte do záložky Nástroje, pak Možnosti sítě internet (nebo podobně), pak Zabezpečení. Tam vyberte "síť internet" a klepněte na tlačítko "Vlastní úroveň". Tam najděte nadpis skriptování. Všechny tři volby pod tímto nadpisem musí být na "zapnout".
izsak
Profil
Súbory načítané z disk nie sú riadené nastavením v zóne Internet, ale zónou Resticted Sites (a možno ešte "vyššiou"; niekedy ani úprava tejto zóny nepovolí spúšťanie JS "z disku").
Yuhů
Profil
> IE 6 SP2 blokuje JS a Flash

opravdu? No to je pěknej bordel. Já chápu, že se snažej o bezpečnost, ale jak pak mám lidi učit javascript?
izsak
Profil
Yuhů

Určite nebude fungovať napr.:

<body onload="window.open(location.href)">

ale pozri napr. na page, čo som robil (a ešte robím):
http://mstudio-at.izsak.net/portfolio/whg-m1-wien/

sú tam pop-op okná, ale SP2 proti nim nič nemá a všetko spoľahlivo funguje bez Security Toolbaru.

Nejde ani o to, že by prestalo fungovať napr. 5% starých JS metód, ale proste treba povoliť spúšťanie skriptov z disku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0