Autor Zpráva
matrixxx
Zdravim vsetkych,

potrebujem pomoct s touto strankou, ff a ie9 ju zobrazuje korektne, no ie8 blbne. Pomoze niekto? budem vdacny... odkaz na stranku - http://www.fotoza.sk
margin
Profil *
Starší IE neumí RGBA barvy ani zaoblené rohy. Musíš to řešit jinak. Obdobně to platí pro stínované písmo, text-shadow bude umět až IE10.

V IE9 a Chrome vidím hlavní nadpis patkovým písmem, nevypadá to dobře, počítej s tím, že písmo "Bradley Hand ITC" má málokdo.
matrixxx
margin:
myslim ze text shadow a rounded corners sa daju v ie8 nastavit pomocou PIE. To ma az tak netrapi...ide mi skor o to priehladne pozadie, aby sa mi zobrazovalo spravne aj v starsich verziach ie 8 a less. A hlavne ak mi aj bude fungovat, aby so mal na nom aj citatelne "nepriehladne pismo".
Inac vdaka za radu o type pisma, takto som o tom nerozmyslal, mas pravdu...asi ho budem musiet zmenit...
matrixxx
nikto nepomoze ako dosiahnut priehladny div s nepriehladnym pismom v nom aby sa korektne zobrazil aj v starsich ie (6,7,8) ?
yFang
matrixxx:
Poloprůhledný PNG jako pozadí by nešel?
matrixxx
yFang:
tomu by som sa chcel vyhnut, opacity alebo nejaky filter ???
Chamurappi
Reaguji na matrixxxe:
Vlastnost opacity také funguje až v devítce a zprůhledňuje všechno.
Vlastnost filter v Explorerech 7 a 8 vypíná ClearType, takže je pak písmo ošklivé (ale ano, tou to udělat jde).
Proč se tak strašně moc chceš vyhnout obrázku?
matrixxx
Chamurappi:
skusil som to s tym png....tie zahnute rohy v ie8 sa mi nepodarilo rozbehnut pomocou pie...poprosim nejake postrehy co sa tyka vylepsenia stranky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: