Autor Zpráva
had
Profil *
Ahoj,
stala se mi zajímavá věc, které se mi ani nechce věřit. Do konfigurace webového serveru jsem nezasahoval tak půl roku a v posledních dvou týdnech mi začalo vše přesměrovávat z HTTP na HTTPS.
Rád bych, aby opět fungovalo vše tak, jak předtím, čili pokud zadám ručně https, pak se použije https, jinak vše přes http.

Když jsem se pokusil změnit nastavení za pomocí .htaccess, tak mě to hlásilo smyčku přesměrování (.htaccess přesměrovával vše z https na http a něco, co způsobuje ten problém, zase na https).

Nepomohlo ani vymazání cookies, přejmenování certifikátu. Když zadám phpinfo(), zobrazí mi direktivu HTTPS = on, ale v httpd.conf ani php.ini není nic, co bych měnil a přesto mě to takhle z ničeho nic přesměrovávalo adresu localhostu...

Poradíte mi, prosím, co s tím? Co zkusit, čím by to mohlo být?
Davex
Profil
had:
Přesměrování dělá opravdu server? Nemáš náhodou nějaký prohlížeč, který si pamatuje, že jsi kdysi použil HTTPS a teď ho používá automaticky?
had
Profil *
hm...opravdu, problém je někde na straně google chromu... ale netuším kde. Omlouvám se, mělo mě to napadnout dřív. ;)
- chci si uchovat historii stažených souborů a navštívených stránek
- bylo by fajn nemazat všechny cookies (ale to příp. zkousnu)

neznáte šikovnej příkaz pro chroma, aby třeba vyprázdnil cache paměť? přes chrome://cache sice vidím, co tam má, ale to je tak všechno... nic víc mi nedovolí...

navíc: když použiju tag <script src="http://localhost/javascript.js" type="text/javascript"></script>, tak mi stránka hlásí, že nefunguje javascript (nenačte se soubor), protože mi vše z http://localhost/ přesměruje na zabezpečenou verzi (a tudíž soubor pro chroma neexistuje)...

Jinak, Davexi, díky :-) (kdyby jsi věděl i dál, co s tím, budu jenom rád). :-)
Davex
Profil
had:
Chrome mi to nedělá, ale dělala mi to Opera.

šikovnej příkaz pro chroma, aby třeba vyprázdnil cache paměť?
V menu Nástroje » Smazat údaje o prohlížení...

Pro připojení skriptu používej relativní cestu.
<script src="/javascript.js" type="text/javascript"></script>
had
Profil *
Zkoušel jsem to smazat přes Ccleaner a to nepomohlo. Teď přes nastavení chromu už jo. Díky za pomoc, vše funguje, jak má. :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0