Autor Zpráva
simonek252
Profil
chtel bych se zeptat jak vyrobit prohlížečovou hru jsem uplný začateční ještě sem nic takového nedělal
Chamurappi
Profil
Reaguji na simonka252:
Hledal jsi? Podobné dříve položené dotazy ti neposkytují odpovědi?
Co si představuješ pod prohlížečovou hrou?

jsem uplný začateční
Začni tím, že si stanovíš reálnější cíle. Takové, u kterých máš alespoň rámcovou představu o postupu a náročnosti.
simonek252
Profil
pod prohlížečovou hrou si představuju třeba kingsage nebo the-west .
mohli byste mi poradit kde začít ??
jenikkozak
Profil
simonek252:
Buď si připrav pár stovek tisíc korun, nebo prostě začni od začátku.
Sir Tom
Profil
simonek252:
Musíš umět HTML, CSS, JS, PHP, MySQL. Umíš toto všechno?
simonek252
Profil
zatim ne kde se to naučim ??
shaggy
Profil
simonek252:
kde se to naučim ??
Najlepšie doma. Pre začiatok by som sa naučil vyhľadávať. Potom si môžeš nájsť informácie o tom, čo potrebuješ.
simonek252
Profil
vyhledavat co ?? jestli stranky tak to umim už jsem dělal i stranku na webnode
ShiraNai7
Profil
simonek252:
Co asi? Ocekavas, ze se vse naucis za den, nebo ze jsi expert "protoze jsi udelal stranku na webnode"?
Zkus projevit trosku snahy. Nebo to radeji rovnou vzdej. Ja zacal pred nejakymi 7 lety a stale se jeste ucim.
Radek9
Profil
simonek252:
Pokud jsi dělal stránky na webnode, pak neumíš vytvářet stránky sám. Musíš se naučit kódovat šablony (HTML, CSS) a programovat k tomu systém (PHP, SQL, JS). Můžeš začít zde na JPW, vzniká tu i učebnice PHP.
simonek252
Profil
ok to chapu . už jste udělal prohlížečovou hru ??


kde je ta učebnice nemohu ji najít :-(
Radek9
Profil
simonek252:
Tady na fóru je pro to kategorie. A osobně, nechci tě nějak podceňovat, ale pokud je pro tebe složité i to si něco vyhledat, tak si nejsem moc jistý, jestli ti to půjde.
simonek252
Profil
už jsem ji našel ;-)
Sir Tom
Profil
simonek252:
Začni tím, že se na jakpsatweb.cz naučíš HTML, CSS a JavaScript. Pak si zkus vytvořit normální kalkulačku, která bude klikací a bude umět sčítat, odčítat, násobit, dělit, mocniny, odmocniny, faktoriál, apod. Jakmile budeš mít tuto kalkulačku hotovou, tak zde napiš a my ti poradíme, jak dál ke hře...
MichMond
Profil
simonek252: jestliže chceš jednou vybudovat úspěšnou webovou hru, začni se zabývat webovými technologiemi (html, css, js, php, sql), následně něco nastuduj o marketingu a vybuduj pár úspěšných webů. Nasbírej zkušenosti a pust se do webové hry.

BTW: Možná nesmyslné téma, sdílí se ale na facebooku - virální marketing.. Nepodceňujeme tyto uživatele.
Seki
Profil
Přidám sem vlastní zkušenost...
Už je to pár let zpátky, co jsem si umínil, že si udělám webovou hru, jako chce tady simonek252 a uměl jsem akorát mizerně HTML a CSS. Z PHP a MySQL jsem neuměl skoro nic, ale měl jsem "štěstí" a stal jsem se "programátorem" jedné předpotopní webové hry, kde jsem spoustu věcí okoukal, ikdyž musím se přiznat některých zlozvyků se nemůžu zbavit dodnes (byla/je napsána v nějakém PHP 4). Když jsem si myslel, že jsem toho dost "okoukal" tak jsem začal s vývojem vlastní hry, se kterou jsem se potácel ještě skoro rok, pak jsem to z nedostatku času utnul a vrátil jsem se k ní zpátky až letos na podzim, ale musel jsem začínat prakticky od nuly, protože ty zdrojáky byly tak mizerné že je nešlo použít.

Tímto jsem chtěl říct, že není vůbec vhodné začínat u tak velikého projektu, protože se při jeho tvorbě se naučíš spoustu věcí a tvé programovací návyky se budou zlepšovat, že za půl roku ti bude připadat to co se ti dnes zdá úžasně napsané jako nepoužitelné. Z mého pohledu je tedy lepší začít s menšími oddělenými projekty, na kterých se to neučíš a pak až se pustíš do něčeho většího.
1Pupik1989
Profil
Důležité je si rozmyslet co ta hra bude obsahovat. Pak se u toho nezasekneš jako já.
ShiraNai7
Profil
Seki:
protože se při jeho tvorbě se naučíš spoustu věcí a tvé programovací návyky se budou zlepšovat, že za půl roku ti bude připadat to co se ti dnes zdá úžasně napsané jako nepoužitelné

Tohle je pravda. Plácám takhle jeden projekt už rok a půl. Ale baví mě to :)
Huholoman
Profil
Zálaží jakou chceš udělat hru. Na jednoduchou hru ti může stačit i jenom HTML/CSS. Na realtimovou nějakou hru tipu tetris,..potřebuješ HTML/CSS a JS. Na něco jinýho, tipicky prohlížečového jako třeba vsd, evolution potřebuješ HTML/CSS a PHP/MySQL. JS je lepší se vyhnout a dělat v něm jen to nejnutnější. Pokud nebudeš dělat realtimový fps/mmo/strategii nebo nevim co, neptořebuješ ho. A kdybys něco z toho chtěl dělat, tak to nedělej jako hru pro prohlížeč.
jenikkozak
Profil
Huholoman:
V příspěvku [#3] jsou uvedeny dvě hry podobné té, kterou by simonek252 rád vyrobil. To nevypadá na hru, která by se dala zvládnout bez serverového jazyka.
Huholoman
Profil
jenikkozak:
Ani jednu neznám. A pokud sis přečetl celej muj příspěvek, psal sem i o tom, že na některý budeš potřebovat i PHP/MySQL. Tak nevim, proč na mě hned takhle útočíš?
simonek252
Profil
tu dobu co jsem tu nebyl a nepsal jsem přemýšlel nad scénářem té hry .. A tak začnu programovat menší projecty .. pokud se nějakej povede hodím ho sem a mužete mi říct co zlepšit a podobně ..
margin
Profil *
Hurá!!!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0