Autor Zpráva
kolotoč
Profil *
Ahoj,

mám poslední verzi javy. Když chci otevřít stránku s java appletem ve firefoxu, vyskočí na mě pop-up okno, jestli chci javu povolit. Zmáčknu ano, ale při další návštěvě stránky se mi opět zobrazí pop-up okno. Na stránce, kde je 50 appletů je to vcelku opruz pořád klikat "povolit javu".

Na stránkách firefoxu píšou, že je to opatření na bezpečnost. Udávají tam i návod, jak javu zprovoznit ve firefoxu, abych nemusel 50x klikat. Ale ten návod mi nefunguje. Vyřešil někdo tento problém? Případně jak?
Krakatoa
Profil
Pokud máš na mysli okno javy, tak to má vlevo dole faifku na nezobrazování toho okna příště na tom webu.
Pokud máš na mysli upozornění firefoxu na modul s bezpečnostní chybou (ale to nevyskočí pop-up), tak to lze povolit kliknutím a povolením na konkrétním webu na červenou krychličku před http (popř. https a certifikátem).
Jinak nevím jaký by mohl být další problém, mám též firefox a javu a nemám k tomu žádné výhrady, naopak se mi to líbí, jak je to vyřešeno.
kolotoč
Profil *
Mám na mysli okno javy s fajfkou - ikdyž ji 50x zaškrtnu, při další návštěvě té samé stránky mě čeká dalších 50 zaškrtnutí (tudíž už ji radši ani nezaškrtávám a jen dám 50x "run").

Můžu se zeptat, jak ses toho java okna zbavil? A kde je nějaká červená krychlička? Klikám na favicon jak divej, ale žádná nabídka (jak je uvedeno na stránkách firefoxu) na mě nevyskočí..

Do předchozí verze javy vše jelo jak mělo, potom sem ji kompletně odinstaloval (asi 4 soubory), teď jsem si nainstaloval SE7, update 11 a vyskakuje na mě furt to java okno :-(
Krakatoa
Profil
Pokud to jednou zaškrtneš a musíš to při příští návštěvě zaškrtávat znova, není nějaký problém s právy? Páč se mi to nikdy nestalo.

Co se týče těch dvou věcí, krychlička řeší jeden (neupozornění na bezpečnostní chybu v modulu na konkrétním webu) a faifka druhý (nezobrazení informačního okna na spuštěný aplet).
I s obrázky je to vidět třeba tu:
http://www.mojebanka.cz/file/u/instalace_jre7u11.pdf
Jen malá poznámka k tomu pdf, nedoporučuju používat online instalátor javy, jednak obsahuje ask toolbar a jednak jsou s ním myslím občas problémy, doporučuju používat offline instalátor z webu oraclu:
http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre7-downloads-1880261.html
kolotoč
Profil *
Krakatoa:
Pokud to jednou zaškrtneš a musíš to při příští návštěvě zaškrtávat znova, není nějaký problém s právy?
Netuším. Dost možná že je. Nevíš, kde bych co měl zaškrtat a odškrtat aby se to otravné okno nezobrazovalo?

Jinak tu krychličku furt nevím kde mám hledat, prostě se mi nikde nezobrazuje (což je asi dobře - o jeden problém míň). Instalaci jsem prováděl z java.com, ale ask toolbar jsem samozřejmě odškrtl při instalaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0