Autor Zpráva
Yogobell
Profil
Dobry den, prosim o radu. Na strankach ktery jsem delal pro sveho znameho se mi naskytl problem s prohlizecem Google Chrome. Stranky jsou delane pres sablonu pomoci tabulek. V indexu mi nastal problem, ze obrazky nesedi na svych mistech a postupne se posouvaji smerem dolu. Pouze v prohlizeci google chrome, ostatni porohlizece jsou v poradku. Byl bych moc rad kdyby mi nekdo pomohl. Podle me to bude jen nejake nastaveni stylu tabulky v CSS ale nevim jake a nevim jak toto vyresit. Stranky jsou www.elektrikari-ul.cz. V pozadi je mosaika a jednotlive odkazy na obsah webu jsou obrazky s kterymy mam problem. Dopredu dekuji.
Trejpa
Profil
Yogobell:
Svislé odsazení obrázků bych neřešil pochybnou konstrukcí <br style="line-height:2px">, ale paddingem na obrázku img { padding: 1px 0; }. Nemyslím si, že by měl Chrome měnit výšku celého řádku jenom proto, že jeden znak na řádku je menší, než velikost písma určená pro celý řádek.
Yogobell
Profil
Ano toto nastaveni bylo v pouzite sablone. Chtel jsem zachovat rozmisteni objektu, takze <br style="line-height:2px"> mam zmenit na padding u obrazku? a nevite proc se to deje pouze u chromu a v safari na iphonu?
Trejpa
Profil
Yogobell:
nevite proc se to deje pouze u chromu a v safari na iphonu?
Protože Chrome a zřejmě ani ten Safari nemají stejné zobrazení zpětně kompatibilního režimu jako ostatní prohlížeče nebo ho neaplikují. Pokud bys použil standardní režim, třeba pomocí <!DOCTYPE HTML> na začátku stránky, budou to všechny ostatní (moderní) prohlížeče vykreslovat jako Chrome, tzn. neaplikovat line-height jednoho znaku, který element BR zastupuje, na celý řádek. Snad bude pro tebe jednodušší to v tomto stavu upravit, když se to bude napříč prohlížeči chovat podobně. Doporučuji všechny <BR> vyházet a svislé odsazení udělat paddingem obrázku.
Yogobell
Profil
takze nejjednodusi reseni je jake prosim vas??? este mi nekdo radil ze bych to mel udelat jako klikaci obrazek. nevo vse udelat pomoci pozicovani. ale to by bylo to zase cele predelat. neda sem kod nejak upravit??
Trejpa
Profil
Yogobell:
takze nejjednodusi reseni je jake prosim vas???
Zrušit natřikrát zanořené tabulky, sjednotit si vykreslovací režim a nesnažit se v tom hledat složitosti: příklad. Tvůj obrázek mřížky má poslední řádek čtverečků o 1 pixel nižší, ale není to téměř poznat.
Yogobell
Profil
woooooooooooow :DDD dekuji mockrat. videt ze se v tom maximalne orientujete.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0