Autor Zpráva
quatzael
Profil
Zajímalo by mě jestli existuje něco jako seznam všech rozdílů vyhodnocování pravdidel CSS různými prohlížeči. Tedy čemu se primárně vyhýbat, aby nevznikaly tyhle všechny problémy se zobrazováním.

A ještě jestli má někdo aktuální 411 na to, jak je na tom v současnosti IE6 a jestli má stále význam optimalizovat stránky pro tuhle zastaralou verzi prohlížeče.
Luky
Profil
Nějakou inspiraci o CSS najdeš zde.
Co se IE týká, tak to je kapitola sama o sobě. Já osobně jsem pro verze <8 nikdy neoptimalizoval, protože by to museli být dva rozdílné weby :)
Odvážlivci s IE6 se ještě jsou: http://www.ie6countdown.com/#list
Podle mě to je ale většinou případ pracovišť, škol apod. kde mají velmi ochotné správce sítě (to samé by se dalo říct i o IE7).
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Tabulky podpory jednotlivých věcí najdeš na JPW. Pokud tam o něčem není zmínka, tak to v drtivé většině případů znamená, že je to podporované špatně.

čemu se primárně vyhýbat, aby nevznikaly tyhle všechny problémy se zobrazováním
Jaké tyhle? Pokud člověk nepáchá nesmysly a nehrne se do supermoderních blbinek, na nekompatibilitu takřka nenarazí.
Nejčastější příčina problémů je, soudě dle dotazů na diskusi, quirk mód.


Reaguji na Lukyho:
Podle mě to je ale většinou případ pracovišť, škol apod. kde mají velmi ochotné správce sítě (to samé by se dalo říct i o IE7).
Já chodím na tuto diskusi s Explorerem 7. Proč bych měl do svých počítačů instalovat novější verzi? V osmičce nejde nastavit otevírání nového tabu hned vedle aktuálního, pohoršil bych si.
pcmanik
Profil
Chamurappi:
Proč bych měl do svých počítačů instalovat novější verzi?
Napríklad kvôli lepšiemu zabezpečeniu, rýchlosti, podpore nových štandartov?
Chamurappi
Profil
Reaguji na pcmanika:
1) Necítím se ohrožen, nemám v Exploreru ani Flash, ani Javu. Neplatí automaticky, že nové verze jsou víc bezpečné. Naopak se domnívám, že reálně nejohroženější skupinou jsou majitelé masově používaných verzí.
2) Rychlost pro mě důležitá je, proto bytostně potřebuji, aby se nový tab otevíral vedle stávajícího, abych ho nemusel zdlouhavě hledat.
3) Podpora nových standardů… mno, nedovedu si představit, že bych jako uživatel nějak zvlášť jásal z toho, že stránky můžou používat display: table-cell, pseudoelement :before a v JavaScriptu document.querySelector.
pcmanik
Profil
Chamurappi:
1. Najohrozenejšia skupina síce môžu byť užívatelia s najnovším prehliadačom, avšak ten už naisto opravil chyby, ktoré v prechádzajúcich verziách existovali a neboli opravené. Neviem, ako je to s podporou IE 7 zo strany microsoftu, ale ak stále trvá, tak zrejme tam bezpečnostné diery nebudú.
2. Neviem, aký máš počítač, ale ak nieje jeden z tých najvýkonnejších, tak v rýchlosti vykreslovania na dnešných weboch je rozdiel dosť patrný. Nové taby sa v IE 9 otvárajú automaticky na nových záložkách, ak sa nemýlim.
3. Ako užívateľ zrejme nie, no ako samotný programátor ti to môže vadiť, že nemôžes nové funkcie využiť, resp. musíš používať dosť zbytočné obkľuky. Skôr by ma napadli tie viac využitelné veci ako napr. zaoblené rohy, box shadow, priehľadnosť... Síce so staršou verziou o nič dôležité neprídeš, len o pár efektov (ak ich grafik nespravil pomocou obrázkov). A v Javascripte dosť užitočné GetElementsByClassName? Príde mi ovela viac potrebné ako QuerySelector. Samozrejme dá sa to obísť, ale tým sa degraduje výkon.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pcmanika:
1) Aktualizace mám vypnuté, tak nevím, jestli Microsoft ještě něco opravuje.
2) Devítka už zase umí otevírat nové taby vedle stávajících, ale ta nejde do Win2003 nainstalovat. Na stránky, které fungují pomalu, většinou nemusím chodit.
3) Moje programátorské chutě nemají žádný dopad na mé uživatelské návyky. To by přeci bylo hloupé, ne? Stránky si nedělám pro sebe, při tvorbě se nepodřizuji podmínkám na mém počítači, ale podmínkám cílové skupiny. Jsem rád za každého spokojeného uživatele. Tím, že si sám nainstaluji novější prohlížeč, nezměním zbytek světa (můžu s ním kvůli tomu nanejvýš ztratit kontakt).

Síce so staršou verziou o nič dôležité neprídeš, len o pár efektov
Právě tyhle efekty jsou tím, co ty takzvaně moderní stránky zpomaluje.

A v Javascripte dosť užitočné GetElementsByClassName? Príde mi ovela viac potrebné ako QuerySelector.
Převážně nepotřebuju.
Pokud vím, tak getElementsByClassName vrací živou kolekci, kdežto querySelectorAll normální … mrtvou, statickou. Takže průchod všech nálezů bude paradoxně výkonnostně dražší u getElementsByClassName. Nebo něco přehlížím? Přičtu-li fakt, že Explorer osmička už umí querySelectorAll, ale neumí getElementsByClassName, vychází mi hledání podle selektoru jako jasný vítěz.
pcmanik
Profil
Chamurappi:
Podľa testu aj prechod cez prvky stále hovorí v prospech getElementsByClassName.
Tento článok sa netýka priamo getElementsByClassName, ale getElementsByTagName, pričom princíp živých node Listov stále platí a vysvetľuje, prečo je querySelector pomalší.
quatzael
Profil
Chamurappi:
Nejčastější příčina problémů je, soudě dle dotazů na diskusi, quirk mód.
Já požívám standard:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

Je na tom něco špatně??


Chamurappi:
Ještě poznámka: Používám IE9. Myslím, že je to mnohem bezpečnější. Kromě těch zabů je topodle mě lepší ve více směrech. Například se dá vyhledávat už přímo z URL řádku a na nové záložce jsou už připraveny nejpoužívanější weby což mnohem urychlí práci. V IE7 to myslím nebylo..

Plus, ty zaoblený rohy a box-shadow se dnes objevují skoro na všech moderních webech, tak proč nejít s dobou..
Chamurappi
Profil
Reaguji na pcmanika:
Mno jo. Ale stejně těch případů, kdy jednu z metod opravdu potřebuji, je zanedbatelně málo, protože většinou si můžu nadiktovat, jak má vypadat HTML. Hledání elementů se přeceňuje.


Reaguji na quatzaela:
Je na tom něco špatně??
Je to zbytečně upovídané, ale standardní režim tím spustíš.

Například se dá vyhledávat už přímo z URL řádku
To umí všichni Explorerové již někdy od verze 5, pokud si dobře vzpomínám. Speciální kolonka na hledání byla převážně marketingový tahák.

na nové záložce jsou už připraveny nejpoužívanější weby což mnohem urychlí práci
Na nejpoužívanějších webech už většinou jsem, takže to neocením. Když otvírám nový tab, většinou mám jasnou představu, kam chci jít. Navíc v osmičce trvá nastartování onoho „průvodce novým tabem“ dlouho, tudíž spíš zdržuje.

ty zaoblený rohy a box-shadow se dnes objevují skoro na všech moderních webech
Proč by se mi měly kulaté rohy líbit? Tvůrcům nevadí, že to značná část lidí vidí bez zaoblení a stínů, počítají s tím, tak proč by to mělo vadit mně?
Osmička ani jedno z toho nepodporuje a devítku mi Microsoft zadarmo nedá (musel bych si pořídit nový OS).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0