Autor Zpráva
kirisek95@gmail.com
Profil
Zdravím lidi, mám webík www.statekvolevec.cz a jeden z uživatelů mě upozornil na nefunkčnost dropdown menu na iPadu, nefunguje mu ani v safari ani v chrome

takže se vás táži, jak by to šlo obejít, aby to fungovalo. Menu je klasicky jako víceúrovňový seznam, kde mám nastaveny tyto atributy

.xmenu, .xmenu ul
{ 
display:block;
padding: 0;   
list-style-type: none;
margin:0; 
}

.xmenu ul 
{
visibility: hidden;
position: absolute;  
left: 0; 
top: 0;
}

.xmenu li:hover>ul  
{
visibility: visible;
top: 0px;           
left: 100%;        

}
Vybral jsem jen ty nejdůležitější atributy k tomuto problému, našel jsem něco, ale angličtinou moc neválím.

Čelt jsem něco o focus, ale nemohu vyzkoušet, napadlo mě JS, ale to nějak moc neovládám.

Budu vděčný za jakékoliv rady.
Chamurappi
Profil
Reaguji na kiriska95@gmail.com:
Mohlo by pomoct, kdybys místo visibility měnil display. Dotykem by měl jít v takovém případě zapnout :hover.
Vyskakovací menu mimochodem nejsou moc uživatelsky příjemná, ani když má člověk myš. Zejména víceúrovňová…
Str4wberry
Profil
Proč si myslíš, že nejsou vyskakovací nabídky „moc uživatelsky příjemné“? Nebo tím myslíš, že uživatelsky příjemné nejsou některé špatně udělané vyskakovací nabídky (jako třeba ta na zde zmíněném webu)?
kirisek95@gmail.com
Profil
Mohu tedy poprosit o radu, jak to menu zlepšit, aby bylo uživatelsky příjemnější? Jak mám přestrukturovat stránku? Děkuji z návrhy :)

původně jsem měl dropdown menu nahoře vodorovné (to se mi zdálo o hodně lepší, ale strejda řekl, že ho chce doleva) a bylo tak, že to, co bylo jako podmenu pak vyjelo vlevo v samostatném menu.

ukázka
Str4wberry
Profil
1) Rozmyslet se, zda takové řešení vůbec potřebujete. (Jestli ho tedy nemáte jen pro parádu.)
2) Podle mě jsou zásadní chyby většiny podobných nabídek (včetně té vaší), že mizí při odjetí myši a nemají nějakou časovou toleranci, takže je jejich ovládání nepohodlné.

Pokud budu chtít přejet z položky Závody na Těžký tah, nemohu zvolit intuitivní modrou cestu, ale musím jet krkolomně po červené, aby mi menu nezmizelo. U více položek už je to hlavně pro lidi, co tak často nepracují s myší, docela výzva. :–)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
že mizí při odjetí myši a nemají nějakou časovou toleranci
Měl jsem na mysli převážně tohle. Z menu se stává bludiště pro myšku.
Hodně webů má podobná menu opravdu jen pro parádu, bez nějaké hlubší úvahy, zda opravdu potřebuje podpoložky skrývat a zda se uživatel potřebuje dostávat odkudkoliv kamkoliv.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0