Autor Zpráva
Jurasek
Profil
Ahoj přátelé, omlouvám se pokud je toto úplně blbý dotaz, ale........ Když jsem měl IE 8 a odpovídající Firefox, byla stavba stránky pro oba stejná. Ale v novém IE je písmo větší. Tzn že musím v lepším případě zarovnávat text na 2x, a někdy to musím ji jinak rozložit, protože mi to pak nepasuje k fotkám.

Máte to všichni taky tak, anebo dělám něco blbě? To přece nedává smysl, aby najednou měla nová verze IE jinou velikost písma než předchozí verze a ostatní prohlížeče, ne?
weroro
Profil
Ja osobne toto riešim dosť krutým spôsobom, a to že použijem CSS reset (používam jednotky px). Možno to ale ide aj jednoduchšie/sofistikovanejšie.
Chamurappi
Profil
Reaguji na werora:
toto riešim dosť krutým spôsobom
Běžně mají Mozilla i Explorer používají shodnou velikost, na tom není co řešit.

používam jednotky px
Ty se v Explorerech nedají nezvětšovat při zvětšování písma.


Reaguji na Juraska:
Ale v novém IE je písmo větší.
Tím myslíš devítku nebo desítku?
Tak či tak ne, tenhle problém nemíváme. Chceš-li konkrétní řešení svého problému dodej odkaz na živou ukázku.
margin
Profil *
Jurasek:
Tzn že musím v lepším případě zarovnávat text na 2x, a někdy to musím ji jinak rozložit, protože mi to pak nepasuje k fotkám.
Už tohle je chyba, "pasování k fotkám" nemá být závislé na použitém písmu a jeho velikosti.
Jurasek
Profil
Díky za zprávy, a omlouvám se za zpoždění.

vanishingworldphotography.com

Mám IE 9, a současný Firefox (číslo neznám). V IE 8, Firefoxu a Chrome je to stejné. Jak vyšel IE 9 , tak jsem ho nainstaloval, a písmo se liší - při krátkých řádcích (jako kolem fotky) mi to udělá i 3 řádky rozdílu, a tudíž mi pak text nepasuje k fotkám stejně, jako pasuje v Firefoxu a Chrome.

Koukněte tedy, prosím, na nové články (odkazy jsou na home page vpravo nahoře), a uvidíte, jak se text řádkuje jinak, a u fotek musí být různé mezery.

To jste mě překvapili - ten první evidentně stejný problém má, tak jsem myslel, že asi nic nevymyslím - a teď kouknu, a píšete, že tento problém nemíváte.

To jsem teď fakt zvědavý

Moc díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0