Autor Zpráva
siva01
Profil
Mám problém s IE10 . Špatně zobrazuje CSS, které funguje v Chrome i Firefoxu.

Zakomentoval jsem problémové prvky do <![if !IE]> <![endif]> , ale stejně se to zobrazuje. Co se týče CSS tak přes něj, mi to také nejde opravit.


Jedná se o horizontální menu v pravo na HorseBalance. Tam, jak jsou ikonky a pod tím text. V IE mi budou stačit jen ty ikonky. V ostatních prohlížečích je i text ( tam se to zobrazuje korektně)

Nějaký návrh, jak to opravit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na sivu01:
V IE mi budou stačit jen ty ikonky.
Proč chceš úmyslně vytvářet rozdíl v zobrazení?

V ostatních prohlížečích je i text ( tam se to zobrazuje korektně)
Pokud si člověk nezmění velikost písma…
Vytváříš příliš křehkou konstrukci, zkus se zamyslet nad tím, jak ji udělat pružnější.

Mimochodem, to relativní pozicování položek vertikálního menu je docela zvěrstvo. Proč mají položky left: -28px? Víš o tom, že seznamy mají výchozí padding-left: 30px, který jde úplně jednoduše zrušit?
Celkově mi ten HTML kód připadá nacucaný moderními nesmysly. K čemu <section> uvnitř <aside>? Proč brzdíš načítání tím, že máš CSS rozdělené do 26 souborů?
siva01
Profil
To CSS se pak sloučí. Na to tam je funkce. Je to defakto jen upravená šablona pro Drupal - Zen 3.5. Proto tam jsou ty moderní vymoženosti... Chtěl jsem to udělat tak, aby to pár let vydrželo..

Zobrazení nepotřebuji dělat pro každý prohlížeč jiný, ale když se s IE nedá pracovat, tak to prostě uživatele IE neuvidí. Mají smůlu. Mají si pořídit normální prohlížeč, když chtějí vidět web tak, jak má vypadat
martin1312
Profil
siva01:
ale když se s IE nedá pracovat, tak to prostě uživatele IE neuvidí. Mají smůlu.
Podobný názor som dávno zastával aj ja, čím som si ospravedlňoval to, že som stránku nevedel nakódovať pre IE. Dnes sa nato už pozerám inak, s IE sa dá pracovať, hlavne čo sa týka poslednej verzie, ide len o kvalitu kódera. A naviac na tej stránke nevidím nič, s čím by mohol mať IE hocijaký problém.

//edit: naviac text s ikonkami sa mi zobrazuje nakrivo aj na Chrome
siva01
Profil
Mně se to menu s těma ikonkama zobrazuje na IE 10 rozházené... Slova přelámaná a tak... Proto mě to naštvalo a chtěl jsem to zakázat. Na IE 8 jsem to ještě měl nastylované, že to sedělo a bylo to o.k., ale odmítám dělat další styly vždy, když IE upgraduje na vyšší verzi... To je totiž nekonečná práce, kterou hlavně nedostanu zaplacenou...
martin1312
Profil
Tak je to aj tvoja vizitka, ale to je jedno...
Chamurappi
Profil
Reaguji na sivu01:
Chtěl jsem to udělat tak, aby to pár let vydrželo..
To se dělá tak, že se do stránky narve spousta nyní populárního balastu? Zajímavé.
Proč by jednoduše udělaná stránka nemohla vydržet desetiletí?

Mají si pořídit normální prohlížeč
Pohrdání volbou návštěvníka a dělení prohlížečů na normální a nenormální, to je ta práce, za kterou zaplaceno dostáváš?
Mně připadá nenormální kompenzovat výchozí padding-left relativním leftem. Kóduješ-li jako čuně, potíže se zobrazením jsou zasloužené.

Mně se to menu s těma ikonkama zobrazuje na IE 10 rozházené...
Tady mám jen Explorer 7 a v něm jsi ikonky zrušil, takže projevy problémů nevidím.

Slova přelámaná a tak...
Znáš white-space?

odmítám dělat další styly vždy, když IE upgraduje na vyšší verzi
Pro takové lenochy existuje <meta> značka…
Trejpa
Profil
siva01:
Zakomentoval jsem problémové prvky do <![if !IE]> <![endif]> , ale stejně se to zobrazuje.
Internet Explorer od verze 10 podmíněné komentáře nepodporuje. A to ani v quirku nebo s tou kouzelnou meta značkou. Třeba to přiměje amatérské kodéry místo vymýšlení hacků používat normální konstrukce a kódovat pro všechny prohlížeče normálně, stejně.
siva01
Profil
Trejpa:
O.K. - takže to IE 10 neumí... Konečně jsem se dozvěděl, co jsem chtěl vědět :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na sivu01:
Konečně jsem se dozvěděl, co jsem chtěl vědět
Aha. Tak na takové triviální otázky se příště zeptej vyhledávače.

Proč dáváš obrázkům v menu float: left, když ti zjevně připadá nežádoucí, aby byly obtékané? Proč věříš, že tahle podivnost pár let vydrží? Stejnou chybu jako Explorer 10 ti můžou vyrobit i budoucí verze ostatních prohlížečů (takže musíš být v pohotovosti skoro každý druhý měsíc). Za takovéto patlání ti skutečně někdo platí?


Reaguji na Trejpu:
A to ani v quirku nebo s tou kouzelnou meta značkou.
Ve starších režimech fungují. Nechodí jen v novém quirku a v novém standardním režimu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0