Autor Zpráva
quatzael
Profil
IE nezobrazuje háček u velkého písmene "Č" v selectboxech a v normálním textovým inputu zobrazuje pouze vodorovnou čárku. Ostatní prohlížeče jsou ok.
Nevíte někdo co s tím??
Str4wberry
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku.
quatzael
Profil
Str4wberry:

Tady to je:
http://jsfiddle.net/quatzael/vrx5v/1/

Chová se to divně. Někdy v tom selectboxu háček zobrazenej není vůbec a když třeba jenom přerolluju stránku, tak se tam zobrazí ta čárka..
Camo
Profil
Mne to na locale zobrazí normálne. Testoval som to v IE8/7
JSfidle mi nezobrazí IE vôbec. Asi mu vadí, že je to len taký zdrap kódu bez tela a hlavy.
Teda doplnil som tam doctype a meta tag (content-type).
quatzael
Profil
Camo:
Já používám IE9, fiddle mi normálně běží..
Je pravda, že v IE7/8 se to asi zobrazuje normálně.. Ale v IE9 fakt ne, je to divný..
Camo
Profil
A F12 si skúšal?
margin
Profil *
Camo:
je to len taký zdrap kódu bez tela a hlavy
jdFiddle je skládačka, výsledek se zobrazuje vpravo dole v iframe a díky tomu je možné zobrazit si výsledek i v prohlížečích, které jdFiddle nepodporuje. Stránka má zcela standardní kód, včetně těla a hlavy.
http://fiddle.jshell.net/quatzael/vrx5v/1/show/

Teda doplnil som tam doctype a meta tag (content-type).
Nedal jsi odkaz, ale vše, co jsi napsal, skončilo v sekci BODY.
quatzael
Profil
Camo:
Co myslíš s F12??
Camo
Profil
margin:
O to vôbec nejde...
quatzael:
No to je konzola, v ktorej sa môžeš dozvedeiť, s čím má IE problém. Tak buď tej lásky a už to stlač.
quatzael
Profil
Camo:
Já tu konzoli normálně používám, ale nevím jak se tam přímo dozvím kde je problém..
Když si hraju se styly, tak to vychází tak, že když je margin-bottom lichý číslo, je tam místo háčku ta čárečka, když tam zadám sudý, není tam vůbec nic..
Podobně s velikostí písma...
Musel bych tam nastavit větší výšku přímo u height, ale to už by ten input byl zbytečně moc vysokej..
Camo
Profil
quatzael:
Daj sem celý kód. Ja si to skopírujem ku sebe...

MOMENT:
Čo to píšeš? Že nastaviť height? To si kde videl? To ma ani vo sne nenapadlo, že to bude toto...
Tak zdá sa, že je jasné, že ak je line-height:10px a font-size:13, tak to môže byť problém.
quatzael
Profil
CSS:
.required-input
{

 padding-right: 8px;
 padding: 4px;
 padding-left: 6px;    
 font-size: 13px;
 1letter-spacing: 0em;
 color: black;
 line-height: 10px;
 width: 100px;
 height: 16px;
 border-style: solid;
 border-width: 1px;
 border-color: #ABB0C8;
 border-radius: 4px;

}


.required-select
{
 position: relative;
   1height: 30px;
 margin: 1px;
 padding: 4px;
 padding-left: 8px;
 padding-right: 8px; 
 font-size: 13px;
 letter-spacing: 0em;
 color: black;
 border-style: solid;
 border-width: 1px;
 border-color: #ABB0C8;
 1line-height: 10px;
 border-radius: 4px;
 padding-left: 6px;
  
}

HTML:
<div class="form-item-line">
      <div class="form-item-tdiv">
      <table class="form-table">
      <tr class="form-item">
      <td class="label-part"><label class="actual-label">Selectbox:</label>
      </td>
      <td class="input-part">
      <select class="required-select"><option value="1">ČČČ</option><option value="2">ŤŤŤ</option><option value="3">ŠŠŠ</option></select>
      </td>
                   
      </tr>
      </table> 
      </div>
      </div>

<div class="form-item-line">
      <div class="form-item-tdiv"> 
      <table class="form-table">
      <tr id="vykon" class="form-item">                       
      <td class="label-part"><label class="actual-label">Text input:</label>
      </td>
      <td class="input-part">
      <input type="text" maxlength="128" size="20" class="required-input" />
      </td>
      </tr>
      </table>
      </div>

      </div>


line-height se nijak u toho neprojevuje.. dá se to jedině ovlivnit přímo přes to height..
Camo
Profil
quatzael:
Niéééééééééééé
Myslel som celý kód aj s body. Toto som videl na tom JSfidle. Ale veď problém je zrejme v tej šialenej kombinácii line-height, font-size a height. Vysvetli mi načo to tam všetko je. Ešte nikdy som nepotreboval u formulárových prvkov nastavovať výšku(okrem textarey). Zvlášť u riadkových... Prečo to nenecháš bez nastavenia. IMHO ten padding a height je v spojení s riadkovým prvkom tiež na pováženie. A ešte keď budeš používať miesto border-style, border-color ... vlastnosť border. Tak to CSS bude možno raz aj vyzerať normálne. Toto je nehorázna zlátanina a preto to nefunguje. Takže uváž, či naozaj potrebuješ definovať tie nezmyselné výšky.
jenikkozak
Profil
Camo:
Niéééééééééééé
Problém není ve stylopisu. IE 9 se takto při určitém přiblížení chová ve standardním módu. Podrobnosti neznám.
Camo
Profil
jenikkozak:
To sa mi nezdá. To by bola trochu silná káva, keby naozaj nedokázal zobraziť diakritiku, nie? Sa mi to nechce veriť.

PS: Chcel som stiahnuť IE9, ale zdá sa, že to potrebuje najmenej Windows Vistu. Ja mám XP. Chápem to správne, že to ku sebe nedostanem?
quatzael
Profil
Camo:
celej kód není potřeba, už jen tohle samotný se chová tak jak se mi to chová v celým kódu. IE9 umí zobrazovat diakritiku, ale prostě v těch ten input ji nějak zezhora něčím překrývá. Buď úplně a nebo tam zobrazí jen spodní polovinu háčku..
Ta kombinace není šílená.. Prostě jsem zkušel různými způsoby jak to vyřešit. Jestli sis všiml, tak jsem před něco hodil "1", abych to vypnul. Až najdu správný řešení tak to samozřejmě pročistím..


Camo:
PS: Chcel som stiahnuť IE9, ale zdá sa, že to potrebuje najmenej Windows Vistu. Ja mám XP. Chápem to správne, že to ku sebe nedostanem?
Myslím, že to tak asi je..
Camo
Profil
quatzael:
Toto že je normálne? font-size: 13px; line-height: 10px;
Ako si dospel k tomu číslu 13 resp. 10?
quatzael
Profil
Camo:
vždyť jsem psal, že jsem zkoušel různý možnosti a ten line-height je u toho selectboxu vypnutej..
Navíc na výsledný efekt nemá vůbec žádný vliv.. Aspoň teda ne v IE9..
Jediný na co IE9 reaguje je height a padding...
Camo
Profil
quatzael:
V tom JSfidle je vypnuté nieje a ten druhý kód som nečítal, keďže som ho pokladal za rovnaký.
A to čo som písal o tom, že padding a height nie sú vlastnosti riadkových prvkov si zaregistroval?
Na také veci máme v CSS vlastnosť display:block/inlineblock. Potom môžeš nastavovať paddingy a výšku.
quatzael
Profil
Camo:
V tom JSfidle je vypnuté nieje
Je tam vyputý právě u toho selectboxu, u toho druhýho normálního textovýho inputu ne.

Na také veci máme v CSS vlastnosť display:block/inlineblock.
padding a height funguje i bez toho, abych definoval vlastnost display. Jestli jí tam mám definovanou nebo ne, ve výsledným efektu nehraje žádnou roli..

Prostě se to chová dost nestandartně..
Camo
Profil
quatzael:
Pading a height vôbec so štandardom u riadkových prvkov nemajú nič spoločné. Práve som to skúšal vo FF a ani ten to neakceptuje.
Tu sa o tom tiež píše. Ja nanešťastie nemám IE9, tak sa snažím aspoň vydedukovať v čom je problém. Ale už fakt neviem čo ti poradiť.
Posledná otázka:
Keď odstrániš všetko formátovanie z toho selectu aj z optionov, tak to tiež robí bordel?
Ak nie, tak postupne pridávaj vlastnosti(nezabudni display) až kým sa to nerozbije. Doctype máš dúfam normálne(preto som chcel celý ten kód).
Koniec hlásenia!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0