Autor Zpráva
darius1706
Profil
Ahoj, dostal jsem grafiku zakoupenou a k tomu tak, že na grafika nemám moc páky, jak ho k něčemu nutit. Nicméně se snažím rozběhnout stránky tak, aby fungovaly pokud možno přijatelně shodně ve všech prohlížečích, které nám vychází ve statistikách jako nejpoužívanější. Žel bohu do k nim patří i MSIE 7.

První problém je, že horní menu stránek http://wwwtest.kraj-jihocesky.cz/ , tedy Jihočeský kraj, Samospráva.... se v MSIE 7 hodí doprava. Pokud použiji position:absolute, je úplně mimo stránky, pokud změním na relative, tak je alespoň napůl vidět, ale ani po třech dnech hraní a přehazování prvků, stylů, atd. Nejsem schopen docílit toho, aby se kamkoliv pohlo, tedy nejlépe tam, kam patří. Ani netuším, proč je zrovna na této pozici, nikde by tam žádný prvek neměl končit. Ve vyšších verzích MSIE, FF a Chrome horní menu chodí dobře.

Druhý problém, který jsem zaznamenal je pro změnu u Chrome. Ve všech ostatních, včetně toho MSIE7 to nedělá, ale u Chrome se objeví jedna aktualita a ostatní se hodí pod tělo stránky. Rovněž úplně netuším proč.

Stránky jsou bohužel dobastlený, jak jsou, vyjma drobných úprav bych měl zachovat grafický vzhled i interní strukturu (nejsem bohužel ostřílený grafik, takže když dělám nějaký svůj projekt, tak jej navrhuji tak, abych se v něm vyznal).

Prosím tedy o rady, co může tento nepořádek způsobovat. Díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na daria1706:
Pokud použiji position:absolute, je úplně mimo stránky, pokud změním na relative, tak je alespoň napůl vidět
A pokud ho vyhodíš úplně? Jaký tam má účel?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0