Autor Zpráva
quatzael
Profil
Zajímal by mě váš názor na nový IE10. Myslel jsem, že je to dělaný jen pro Windows 8. Já mám sedmičky a při poslední aktualizaci se mi nainstalovala tahle hrůza..

Na první pohled to vypadalo, že to bude změna k lepšímu (záložky jsou malinko lépe zpracovaný a hlavně checkboxy a radio butony jsou už zpracovaný tak, že odpovídají nejnovějším trendům)..

Co je ale totálně katastrofa jsou selectboxy a našeptávající okna..
místo klasickýho selectboxu, kterej by se měl rozrolovat dolů (případně nahoru) se tam objeví hnusnej rámeček s tlustým 2pixelovým černým borderem, takže to spíš vypadá jako by najel Windows v nouzovým režimu než moderně nastylovanej selectbox..

Navíc všechny mouchy co měla předchozí verze se hezky zakonzervovaly do téhle jejich nové nádhery..
Plaváček
Profil
quatzael:

Můj názor je takový, že ti nic nebrání si ho odinstalovat a vrátit se k IE 9. :)
quatzael
Profil
Plaváček:
Jenže tam jsou zase pro změnu ty příšerný radio buttony..
Až bude někdy verze, kterou neodfláknou a bude fungovat bez chyb, tak u ní zůstanu a nebudu si instalovat nový verze..
Jenže ja vlastně ani nevím co se mi tam mezi těma automatickýma aktualizacema instaluje..
Spouští se to samo třikrát do týdne a zrovna když to nejmíň potřebuju..
Plaváček
Profil
quatzael:

No dobře, a co my s tím máme dělat?
jenikkozak
Profil
quatzael:
Spouští se to samo třikrát do týdne a zrovna když to nejmíň potřebuju..
To se dá přece nastavit. Ovládací panely > Windows Update > Změnit nastavení.
IE 10 odinstaluješ v Programy a funkce > Zobrazit nainstalované aktualizace. Po restartu pak ve Windows Update klikneš na „K dispozici“, najdeš IE 10, klikneš pravým, dáš „Skrýt aktualizaci“ a měl bys mít od ní napořád pokoj.
Str4wberry
Profil
Mně se líbí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Obecně mě vzhled prohlížečů příliš nezajímá a myslím, že většině uživatelů je to také docela putna. Ale když na desítku kouknu subjektivním uživatelským okem…

Co je ale totálně katastrofa jsou selectboxy a našeptávající okna..
Našeptávající okna se mi také moc nelíbí a k <select>ům mám obecně averzi, ať vypadají jakkoliv. Nové posuvníky se mi zdají ošklivé a <input type="range"> mi připadá triviálně nudný ve srovnávní s tím, jak vypadaly podobné jezdce ve starších Windowsech (třeba v nastavení hlasitosti).
U textových <input>ů se mi ale zase naopak líbí křížek a očičko, to je docela chytrý nápad.

hlavně checkboxy a radio butony jsou už zpracovaný tak, že odpovídají nejnovějším trendům
Trendy jsou mi naprosto ukradené a nějak se nedokážu nadchnout pro bílý čtvereček či kolečko s černým ohraničením. Na obou zmíněných prvcích mi vadí, že přestaly vizuálně reagovat na přejíždění myší přes související <label>. Jediným vodítkem, jestli text vedle nich je nebo není v <label>u, zůstává kurzor.

ja vlastně ani nevím co se mi tam mezi těma automatickýma aktualizacema instaluje
Zjistit to jde. Kdo hledá, najde.
Můžeš si je vypnout. Já nemám aktualizace zapnuté vlastně nikde, jen na pracovním PC je ručně spouštím pokaždé, když restartuji.

Mimochodem, na konci věty se dělá jedna tečka. Nebo trojtečka…
honzaik
Profil
mě se teda ie 10 líbí ano nejake ty veci jsou spackane ale myslim ze se daji jednodušše napravit přes css. věci ohledně webových stránek co jsem "naprogramoval" nejlépe běží na ie 10 (na win 8). docela mě to i udivuje
quatzael
Profil
Chamurappi:
k <select>ům mám obecně averzi, ať vypadají jakkoliv.
Selecty jsou podle mě jeden z nejšikovnějších formulářových prvků. I když v mnoha případech by se daly nahradit radiem tak jsou obecně praktické a uživateli oblíbené.. Což se možná změní, protože to co s tím teď vyvedli, znechutí jejich používání hodně lidem.

Na obou zmíněných prvcích mi vadí, že přestaly vizuálně reagovat na přejíždění myší přes související <label>.
Mě to reaguje když najedu s myší na label.. To bude možná přímo problém u Tebe.. Anebo to zkoušíš na nefunkčních labelech.

A ještě se mi nelíbí ten posuvník napravo, ten styl je úplně mimo a vypadá, že ke stránce vůbec nepatří.


Chamurappi:
očičko, to je docela chytrý nápad.
co myslíš za očičko?? ničeho takovýho jsem si tam nevšiml..
Fisir
Profil
Reaguji na quatzaela [#9]:
co myslíš za očičko
Očičko v <input type="password">, které ti místo puntíků ukáže zadaný text.
quatzael
Profil
Fisir:
už jsem na to taky přišel..
jenikkozak
Profil
quatzael: „Selecty jsou podle mě jeden z nejšikovnějších formulářových prvků. I když v mnoha případech by se daly nahradit radiem tak jsou obecně praktické a uživateli oblíbené..
Souhlasím. Každá webová stránka by měla obsahovat minimálně, minimálně jeden <select>, protože jinak je taková stránka nemastná neslaná a nebudu ji mít rád. Ne že by byla vyloženě škaredá, ale je poznat, že jí něco chybí.
quatzael
Profil
jenikkozak:
to teď nevím jestli si děláš legraci nebo to fakt myslíš vážně..
margin
Profil *
quatzael:
Až se ochladí, tak na to přijdeš.
peta
Profil
"Selecty ... praktické a uživateli oblíbené.."
Prakticke? Oblibene? Silna slova :) Select lze nahradit sadou radiobutonu nebo checkboxu. Jedine na selectu je doby, ze si to generuje automaticky a nemusi se jako pro inputy vypisovat name, id. a v js se s nim tez lepe pracuje. Ale uzivatel ma prave radeji checkboxy a radia.
Joker
Profil
quatzael:
to co s tím teď vyvedli, znechutí jejich používání hodně lidem.
Hodně stránek stejně nepoužívá HTML selecty, ale vyrábějí je uměle pomocí různých skriptů.

Zas ale v případě, kdy je možností ve výběru hodně, anebo má ten prvek být pokud možno nenápadný, je <select> řekl bych nenahraditelný.

peta:
Ale uzivatel ma prave radeji checkboxy a radia.
To je založené na čem, tohle?
Mám opačné zkušenosti, hlavně s prvky radio. Zažil jsem i požadavek na to je nahradit skriptovanými checkboxy.
peta
Profil
Me zkusenosti. Vyhodou je, ze vidis vsechny moznosti. Ano, jde select zobrazit cely, ale to uz neni totez jako zaskrtavani. Oznaceni polozky totiz udela podbarveni a pak nevis s modernim vzhledem, ktere podbarveni je pro vybrane a ktere pro nevybrane polozky. Navic, oznacovani vice polozek na stridacku je dost neprijemne resene pres ctrl. Pak staci jedno kliknuti vedle a cely vyber jde k certu. Ale u check-boxu je to tez na houby :)
Myslim, ze je to slozita problematika. Podle meho by to chtelo udelat jeden typ tohoto prvku. nejlepe kombinaci vyhod vsech tri. Cili, moznost zdruzovat volbu na pouze jednu polozku. nebo sloucit nektere polozky a ostatni odskrtnout. Moznost rozbalit/nerozbalit. Moznost psani (input text + select). Multiselect, ktery bude mit zaskrtavaci policka nebo bez zaskrtavani. Nevim, proc na to udelali 3 ruzne prvky. A pak se to musi pracne obsluhovat pres php nebo js.
Joker
Profil
peta:
Vyhodou je, ze vidis vsechny moznosti.
Neustále.
Což je zároveň i hlavní nevýhoda. (Aneb co třeba výběr roku od 1930 do 2010 řešený přepínacími (radio) políčky?)
peta
Profil
Seznam obci, zbozi, spis. Takove auto-complete vubec neni spatna vec. Ale jako ja souhlasim, ze select je dobry.
Na tolik cisel bych pouzil text. vzdy mne desne otravi pri registraci, kdyz musim hledat rok sveho narozeni mezi 200 cisly a pritom bych ty 4 cisla mel asi za 1s naklepane :)
margin
Profil *
peta:
musim hledat rok sveho narozeni mezi 200 cisly
Hledání v selectu, pokud je dobře udělaný, je možné urychlit psaním na klávesnici, pokud se nepletu, funguje to tak ve všech prohlížečích.
Plaváček
Profil
margin:

Ano, a taky existuje OPTGROUP, že?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0