Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

po dlhšej chvíli sa objavila nová verzia môjho obľúbeného prehliadača FF 21.0 22.0. Zatiaľ si myslím, že je ešte lepšia ako 20 21, výborné je väčšie písmo (samozrejme, stránky sa dajú zväčšovať manuálne, ale potešilo ma). Na žiadny nedostatok som zatiaľ nenarazil a privítam aj postrehy skúsenejších užívateľov.
margin
Profil *
Nežiješ v jiné časové zóně někde v červí díře? Já jsem před pár okamžiky aktualizoval Firefox zaktualizoval na relase verzi 22.
www.root.cz/zpravicky/firefox-22-zapina-webrtc-a-vylepsuje-webgl/
lionel messi
Profil
margin:
Nežiješ v jiné časové zóně někde v červí díře? Já jsem před pár okamžiky aktualizoval Firefox zaktualizoval na relase verzi 22.

Nie, domotal som to pri zakladaní témy, myslel som 22.0 opravím to.
jenikkozak
Profil
Také jsem si stáhnul verzi 22.0. Firefox používám denně, ale od verze 4.0 jsem si žádné změny nevšimnul.
lionel messi
Profil
jenikkozak:
Tak tých zmien zas toľko nebolo, máš pravdu. Odkedy používam FF ja, tak sa zmenilo v podstate len to, že v základe je dosť skvelých vývojárskych nástrojov (netreba doinštalovať) a teraz 22 má väčšie písmo, ako som už spomínal.
Taurus
Profil
Co si o tom myslím? Že to číslo verze je malé, měli by ho zvyšovat každý den... Firefox dlouhodobě upadá, přestávám z něj být nadšený jako dřív, ale zatím není prohlížeč, který by mě naštval míň.
Str4wberry
Profil
Čo si myslíte o novom FF 22.0?

Vůbec nic.
lionel messi
Profil
Str4wberry:
Vůbec nic.

Prečo? Je až taký zlý alebo žiadna zmena?
Str4wberry
Profil
No, je to jediný z hlavních prohlížečů, který víceméně nepoužívám (kromě kontroly webů). Takže mě akorát vždy naštve, když v něm chci rychle něco zkontrolovat, a on sáhodlouze kontroluje aktuálnost svou a svých doplňků a potom se všelijak restartuje. V tom se verse 22 nijak nezměnila.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lionela messiho:
Nové verze většinou opravují staré chyby, jen výjimečně přidávají nové, proto jako tvůrce stránek nemám žádný důvod je instalovat. Dívám-li se na červnové statistiky, jen 84 % českých uživatelů Firefoxu používá verze 20 až 22. Kdybych si nainstaloval novou verzi, hrozilo by, že začnu vytvářet věci fungující menší množině lidí.

Automatické aktualizace jsou zlo zneužívající výsadní pozici autora programu v konkurenčním boji verzí, jinými slovy: Firefox 22 nemusí kvalitativně soutěžit s Firefoxem 4, pokud se všem instaluje nová verze násilím. Zobrazuje Firefox 22 favikonu v adresním řádku? Funguje v něm normálně pseudoprotokol javascript:?
Joker
Profil
Taurus:
to číslo verze je malé, měli by ho zvyšovat každý den
Výhoda je, že vzniklý chaos v číslování verzí prohlížečů (Firefox se utrhl ze řetězu, naopak všechny Opery od verze 10 skriptům tvrdí, že jsou verze 9.80) motivuje autory webů místo detekce prohlížeče a verze používat detekci schopností.

Str4wberry:
Takže mě akorát vždy naštve, když v něm chci rychle něco zkontrolovat, a on sáhodlouze kontroluje aktuálnost svou a svých doplňků a potom se všelijak restartuje.
+1
I když náš problém je hlavně v tom, že jsme líní v nastavení přepnout na něco jiného než „Instalovat aktualizace automaticky“ :-)

Chamurappi:
Dívám-li se na červnové statistiky, jen 84 % českých uživatelů Firefoxu používá verze 20 až 22.
Tak ještě je v „extended support“ větvi oficiálně podporovaná verze 17.0.7.
Já tu mám 17.0.1, nejspíš jsem od té doby neměl Firefox puštěný dost dlouho na to, aby stihl stáhnout aktualizaci.
_es
Profil
Chamurappi:
Funguje v něm normálně pseudoprotokol javascript:?
Pseudoprotokol javascript: už nefunguje „normálne“ pri zadaní do adresového riadka ani v Google Chrome ani v Opere.
margin
Profil *
_es:
Pseudoprotokol javascript: už nefunguje ‚normálne‘ pri zadaní do adresového riadka ani v Google Chrome ani v Opere.
V aktuální Opeře mi pseudoprotokol javascript: funguje. Nefunguje ve Firefoxu a v Chrome, mám za pravděpodobné, že to v prohlížečích založených na jádrech Gecko a WebKit, třebas v připravované Opeře 15, také nebude fungovat.
_es
Profil
margin:
V aktuální Opeře mi pseudoprotokol javascript: funguje.
Ja som to skúšal v „prázdnej“ stránke, tam to (u mňa) nefunguje.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
motivuje autory webů místo detekce prohlížeče a verze používat detekci schopností
Bohužel některé schopnosti jsou vymyšlené tak blbě, že rozumným způsobem detekovat nejdou. Ještě větší peklo pak jsou nedetekovatelné chyby.

Tak ještě je v ‚extended support‘ větvi oficiálně podporovaná verze 17.0.7.
V tom případě má jen 88 % uživatelů Firefoxu oficiálně podporovanou verzi. Ono je prakticky celkem jedno, kde si autoři programu stanovili oficiální hranici.


Reaguji na _es:
V nových verzích možná. S touto změnou nesouhlasím a nejsnazším řešením je neaktualizovat.
margin
Profil *
_es:
Ja som to skúšal v ‚prázdnej‘ stránke, tam to (u mňa) nefunguje.
Zkusil jsem a v Opeře na "prázdné stránce" mi bookmarklety fungují, za prázdnou stránku považuji about:blank
_es
Profil
margin:
Myslel som to, čo sa zobrazí pri otvorení nové prázdneho „listu“. Nefunguje to aj pri niektorých iných špeciálnych stránkach v Opere. V Opere to funguje akosi divne aj pre výstup, ktorý prepisuje celú stránku, javascript:(číslo) funguje, no javascript:číslo nefunguje, ak je číslo prirodzené - považuje to z nejakého dôvodu za nejaký port.
Joker
Profil
_es:
V Opeře protokol javascript: opravdu nefunguje ve chvíli, kdy v listu není načtená žádná stránka.
Na druhou stranu v takové situaci má javascript: stejně jen hodně omezené použití.
_es
Profil
Joker:
v takové situaci má javascript: stejně jen hodně omezené použití.
Trebárs ako kalkulačka to použiteľné byť môže.
snekobra
Profil *
Cože?
Jaascript: už nefunguje?
To je zrada všech milovníků bookmarkletů.
Ano vím že dnes se to dělá jinak ale to nic nemění na to že je mnoho bookmarkletů s javascript:.
margin
Profil *
snekobra:
Javascript funguje a bookmarklety taky fungují.
Pokud máš s nečním problém, polož konkrétní dotaz.
_es
Profil
snekobra:
Jaascript: už nefunguje?
To je zrada všech milovníků bookmarkletů.
Na niektorých prehliadačoch nefunguje či funguje obmedzene pseudoprotokol javascript: zadaný do adresového poľa. Bookmarklet spustený inak funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0