Autor Zpráva
Kamelo
Profil
Zdravím všechny,
moc se omlouvám, že se ptám na otázku, která tu už víckrát padla (pročetla jsem si hodně diskuzí). Ale jsem úplný lajk a potřebovala bych poradit asi hodně polopatě.. Vytvořila jsem tyhle stránky http://www.restaurovanipejchal.8u.cz/ ve FireFoxu, trochu jsem se je snažila poupravit a zdálo se mi to na můj debut už celkem OK :-), ale pak jsem zjistila, že v IE i v Opeře se mi úplně rozhodil celý web, formátování, u dalších stránek i pozadí... a já fakt nevím, co s tím. Zkusila jsem už pár různých rad, třeba text-align: center, ale rozhodil se mi navíc ještě widget MENU v Mozille.
Jsem asi totálně levá, tak prosím, jestli na mě nemáte nervy, poraďte mi aspoň, kdo by mi s tím mohl (samozřejmě za poplatek) pomoci.. Jsem v koncích a přítel na mě spoléhá..

Díky moc.
Trejpa
Profil
Kamelo:
Stačí sjednotit vykreslovací mód prohlížečů, v tomto případě na standardní. To se dělá pomocí vhodného doctype na začátku kódu. Tvůj doctype je správný (jde ale ještě zkrátit na <!DOCTYPE HTML>), ale není na začátku kódu. Jsou před ním dva BOMy. Zbav se jich (aby tam nebyl žádný nebo nejvýše jeden), bývá to v nastavení editoru (jako identifikační byty kódování UTF-8), ve kterém upravuješ HTML nebo PHP kód. Potom se to zobrazí správně.

Chyba patrně vznikla vkládáním jednoho UTF-8 souboru do jiného, přičemž každý z nich má svůj BOM a do výsledného dokumentu se projeví oba, což je špatně.
Kamelo
Profil
Trejpa:
Vím, že jsem asi úplně mimo.. ale kde najdu ten doctype? V style.ccs?


Tak už jsem to našla v header.php :-) Bylo to úplně jednoduché, fakt super!! Díky moc
žádné BOMy jsem teda nenašla, jen jsem změnila název toho DOCTYPE.

A může se ještě zeptat, jak můžu zvětšit okraje u příspěvků?
Trejpa
Profil
Kamelo:
BOM není běžně vidět, tyto znaky prohlížeče a editory nezobrazují. Tím, že jsi uložila ten PHP soubor znova (asi s jiným nastavením), tak se do něj BOM nevložil, takže se na začátku stránky nevyskytla problémová sekvence více BOMů za sebou.


Odsazení vnitřních textů od hran rámečků, například na stránce O nás, způsobuje deklarace margin v souboru style.css na řádku 981:

.Post-body
{
  position: relative;
  z-index: 0;
  margin: 11px;
}

Můžeš si změnit číslo a zachovat jednotku (px). Když uvedeš dvě jednotky a sebe, bude první pro svislé a druhá pro vodorovné odsazení, například margin: 10px 20px;.
Kamelo
Profil
Trejpa:
Hrozně moc děkuju, fakt jste mi pomohl! Všechno funguje.. Vím, že ty stránky nejsou nic extra, ale snad budou aspoň šlapat.
Mějte se!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0