Autor Zpráva
RiLEN
Profil
Ahoj,

Chtěla bych Váš zde požádat o nějakou radu. Při úpravě stránek http://beta.nonstoppc.cz jsem se setkala s problémem, který už řeším několik dní a furt se nedaří. Pokud si zobrazíte menu v IE tak má levý okraj menší než pravý, přitom v Firefoxu, Chromu i Opeře to funguje. Nenapadá mě proč a hlavně nevím jak to opravit, když už v IE10 nejsou podmíněné komentáře. Četla jsem o nějakých hack css pro IE, ale všude se píše ze stránky by se měly v IE zobrazovat korektně bez použití hacků atd.

Děkuju za jakoukoli radu

RiLEN
Chamurappi
Profil
Reaguji na RiLEN:
Explorer dělá o pár desetin pixelu menší mezery mezi znaky než Firefox.
Snad nepočítáš s tím, že bude písmo ve všech prohlížečích a na všech systémech přesně na pixel stejně velké? Uživatel si může velikost klidně i přenastavit (což cca 5 % lidí dělá) a pak má tvé menu mnohem větší problém, než že není krásně vycentrované.
margin
Profil *
Pokud požaduješ menu vycentrované, tak použij centrování. %Zě ti to náhodou v některých prohlížečích vyšlo, nic neznamená a u jiných uživatelů tomu může být jinak.
http://jecas.cz/centrovani
RiLEN
Profil
Chamurappi: Teď jsem vyzkoušela co to dělá v případě zvětšení písma v prohlížeči... menu je úplně špatně. Můžu poprosit o nějakou radu jak toto řešit?


Oprava: když nastavím velikost písma pro celý web v body v pixelech mělo by to tento problém řeši, co koukám, ale pokud má někdo lepší radu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na RiLEN:
když nastavím velikost písma pro celý web v body v pixelech
Tím zvětšování písma v Explorerech znemožníš. Což je asi tak podobné řešení, jako když si provozovatel obchodu, kterému si vozíčkáři stěžují, že se jim nepohodlně vjíždí do úzkých dveří, postaví před vchod schody :-) … špatný nápad.
V ostatních prohlížečích písmo stále zvětšovat jde — sice ta možnost není moc na očích, ale kdo ji chce, ten si ji najde.

ale pokud má někdo lepší radu.
Mysli pružně. Smiř se s tím, že při zvětšeném písmu nemusí být vzhled ideální.
Jedna konkrétní rada: Blokům s textovým obsahem nikdy nenastavuj pevnou výšku.

menu je úplně špatně. Můžu poprosit o nějakou radu jak toto řešit?
Chceš-li mít menu vycentrované, tak ho doopravdy vycentruj, viz marginův odkaz.
Mimochodem, jak bys řešila, kdyby si zadavatel usmyslel, že chce text u některé položky menu vyměnit za delší? Nebo že chce přidat další položku?
RiLEN
Profil
Tak jsem to přepsala, děkuju za rady.
Potřebovala bych ještě jednu radu nebo možná upozornění, jelikož u toho kódu sedím celej den, tak už tam tu chybu asi nevidim.

Po přepsání podle marginova odkazu mám dva problémy:

1. Pozadí menu má jinou šírku, než menu při prokliku. Dycky jsem používala pevnou šírku(což už dělat nebudu) proto asi nevím, kde je problém
2. U borderu mezi odkazy při najetí myší se nepřebarví na modrou celá čás, ale v levo zůstane pár pixelů tou základní tmavou barvou.

Omlouvám se za to jak to vysvětluju snad to pochopíte...

Děkuju moc za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0