Autor Zpráva
quatzael
Profil
Instaloval jsem si nějakou aplikaci a ukázalo se, že to byl jen malware, který mi v prohlížečích změnil domovské stránky na tady tuto:
www2.delta-search.com/?babsrc=NT_ss&mntrId=5CA19E39E5616B17&affID=124798&tsp=4999

V IE a v Chromu jsem si to přenastavil zpátky, ale v Mozile nevím jak na to. Dal jsem si tam zpátky domovskou stránku seznam.cz. Když startuju Mozillu tak mi normálně naskočí seznam.cz, ale když pak otevřu novej panel tak je tam furt tahle hrůza..

Nevíte někdo co s tím? Nikde v nastavení Mozilly jsem nenašel nic, čím by tohle šlo nastavit.
vrba
Profil *
Zadej do adresního řádku about:config a tam vyhledej newtab.url tam to změn například na about:blank nebo about:newtab.
juriad
Profil
quatzael:
Ještě lépe, zadej do adresního řádku about:config, vyhledej delta-search a změň všechny výskyty.
Napřed zkontroluj, zda není takové rozšíření ve firefoxu nainstalované.
quatzael
Profil
vrba, juriad:
Supr, dík. Teď je to ok. Bylo to jen v tom newtab.
quatzael
Profil
No vypadá to, že se mi do počítače dostaly ještě nějaký další sračky a bohužel Windows 7 neumožňujou vrátit změny v systému tak jak to šlo v XP..
Ach jo..
Anonymní
Profil *
quatzael:
www2.delta-search.com/?babsrc=NT_ss&mntrId=5CA19E39E5616B17&affID=124798&tsp=4999
Udělej z toho prosím odkaz na který nejde kliknout, mnoho lidí má tu tendenci na odkazy klikat a upřímně nejsem zvědavej jaké sra*ky se tam ukrývají.

Každopádně pokud je to nějaký virus tak je asi nejlepší buď reinstalovat systém, nebo nahrát ze zálohy(což windows 7 umožnuje, musí ale nějaká záloha existovat..), změněním configu si moc nepomůžete, protože takovéhle viry ne jenom, že zas*rou prohlížeč, ale oni i dost často zalezou do registrů a do systémových složek. A opravdu nejlepší způsob jak se jich zbavit je prostě totální reinstal(což může být trpké, ale radši investuji čas než abych se bál, že mě nějaký šmejd špicluje internetové bankovnictví), upřímně konec konců tento shit sis natáhl pravděpodobně z nějakého nelegálního softwaru(respektive z nějakého pofidérního freewaru) tak za to aspoň zaplatíš časem.

PS: Jo FF dokáže být zlá, jednou jsem si naistaloval nějaký program a prostě nastavil se mi jako výchozí prohlížeč yahoo a do dneška ho ve firefoxu používám, protože jsem nebyl schopný přijít na to kde to vrátit do původního stavu(zkoušel jsem about:config, reinstal prohlížeče, bohužel bez úspěchu), každopádně pořád to není takové zlo, protože yahoo pořád patří mezi slušnější vyhledávače..
quatzael
Profil
Anonymní:
Udělej z toho prosím odkaz na který nejde kliknout, mnoho lidí má tu tendenci na odkazy klikat a upřímně nejsem zvědavej jaké sra*ky se tam ukrývají.
Už to bohužel nejde upravit. To musí jedině admin.

Stahoval jsem freeware. No možná je to moje chyba a chyba i to, že jsem si nezazálohoval systém. Ale hlavně je to chyba Windows. Všem v Microsoftu musí být jasný, že těchle sraček jako viry a malware je všude na netu hafo a oni nemůžou prostě udělat takový operační systém, který by v tomhle byl inteligentnější a dokázal jednodušeje obnovovat předešlé nastavení..

(zkoušel jsem about:config, reinstal prohlížeče, bohužel bez úspěchu)
To vypadá dost zajímavě.. Aby to tam zůstalo i po tom co to kompletně přeinstaluješ.. Jseš si jistej, že je to fakt yahoo.com? Používáš to? Má to všechny funkce co originální yahoo.com? Aby to nebyl nějakej dobře zpracovanej fake..
Chamurappi
Profil
Reaguji na quatzaela:
Stahoval jsem freeware.
A v licenci jsi nejspíš odsouhlasil, že budeš věrně užívat delta-search.com. Tak na co si stěžuješ? Máš číst, co podepisuješ.

oni nemůžou prostě udělat takový operační systém, který by v tomhle byl inteligentnější
Umělá inteligence se nikdy nevyrovná přirozené blbosti. Bariéry proti tomu, co se ti stalo, v systému jsou. Ale když uživatel nepřemýšlí a výslovně dá nedůvěryhodnému programu oprávnění, aby je mohl obejít, je to marné.

a dokázal jednodušeje obnovovat předešlé nastavení..
Kdyby bylo bývalo tohle šlo udělat uživatelsky snadno (tak, aby to zvládl i laik), tak by v licenci toho takzvaného freewaru bylo napsáno, že souhlasíš i s infikováním nebo zrušením záloh.


Reaguji na Anonymního:
Udělej z toho prosím odkaz na který nejde kliknout, mnoho lidí má tu tendenci na odkazy klikat a upřímně nejsem zvědavej jaké sra*ky se tam ukrývají.
Ono je tam něco škodlivého? Nekoukal jsem tam. Vypadá to, že quatzael nemá problém s virem, ale se sebou.
quatzael
Profil
Chamurappi:
A v licenci jsi nejspíš odsouhlasil, že budeš věrně užívat delta-search.com. Tak na co si stěžuješ? Máš číst, co podepisuješ.
Já jsem nic neodsouhlasil. Stáhl jsem si MP3 Video Extractor. Spustil jsem instalační soubor a objevil se jen obrázek, že připravuje instalaci. Dlouho se nic nedělo, tak jsem myslel, že se to seklo. Ukončil jsem to, spustil znovu a průběh stejnej. Tak jsem to celý ukončil a instalační soubor smazal.
Nic jsem nikde neodsohlašoval. Ani na to blbý první tlačítko Pokračovat/Další se to nedostalo.
No a potom jsem zjistil, že mám všude domovský stránky ten delta-search.

Ale teď se mi zdá, že počítač jede ještě líp než před tím. Nejdřív se zdálo, že tam ještě něco je. Pustil jsem kontolu od Avastu (samozřejmě, že opět nic nenašel - ten antivir je spíš jen na ozdobu), no a teď se zdá, že je všechno ok.


Chamurappi:
Kdyby bylo bývalo tohle šlo udělat uživatelsky snadno (tak, aby to zvládl i laik),
Tak v XP to celkem šlo, tady v sedmičkách nelze. Všechno jde udělat, když se chce. Jenže Microsoft se jen snaží chrlit každý dva roky nový "revoluční" operační systémy, místo toho, aby si dal čas a práci a vytvořil něco opravdu kvalitního. Pokud se mi objeví chybová hláška už krátce po prvním nainstalování windowsů tak je prostě něco špatně (to ani nemluvím o tom, že se mi už jednou to stalo i při samotné instalaci)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0