Autor Zpráva
demonek@seznam.cz
Profil
Nasledujici jednoduchy kod, se mi spravne zobrazi v PSpadu, ale v prohlizecich (IE8,Chrome, Firefox) se mi nezobrazi vubec. Mozna za to nejak souvisi se zlutou listou zabezpeceni, ktera mi v exploreru vyskakuje. Zkousel jsem nastavovat zabazpeceni, ale zatim se mi nedari. Nevite co bych mel nastavit, aby mi to bezelo? Ostatni javascripty mi ale bezi, tak nevim.

<!DOCTYPE html>
<html lang='cs'>
  <head>
    <title>Souradnice za mysi</title>
    <meta charset='utf-8'>
    <meta name='description' content=''>
    <meta name='keywords' content=''>
    <meta name='author' content=''>
    <meta name='robots' content='all'>
    <!-- <meta http-equiv='X-UA-Compatible' content='IE=edge'> -->
    <link href='/favicon.png' rel='shortcut icon' type='image/png'>
   
   <style type="text/css">
     body{margin:0;};
     div.full {height:100%;width:100%;background-color:lightgreen;position:absolute;};
     div.small {height:10%;width:10%;background-color:lightblue;position:absolute;};
   </style>
   
    <script type="text/javascript">
     function posun(){
      malydiv.innerHTML='x = '+event.clientX+' px <br />'+'y ='+event.clientY+' px';
      malydiv.style.top = event.clientY+" px";
      malydiv.style.left = event.clientX+" px";
     }
  </script> 
   
  </head>
  <body> 
  
  <div id="celydiv" class="full" onclick="posun()">
  </div>
  
  <div id="malydiv" class="small" onclick="posun()">
  </div>
  
  </body>
</html>
_es
Profil
demonek@seznam.cz:
v prohlizecich (IE8,Chrome, Firefox) se mi nezobrazi vubec.
Zobrazí sa to, čo si do kódu zadal, teda stránka s nulovou plochou a v nej dva divy (s nulovou plochou).
margin
Profil *
_es:
Zobrazí sa to, čo si do kódu zadal, teda stránka s nulovou plochou a v nej dva divy (s nulovou plochou).
- problém s výškou v procentech
- chybná syntaxe CSS, za CSS deklarací mohou být jen bílé znaky, další CSS deklarace, nebo CSS komentář, žádné smetí (středník) tam nemá co dělat
Chamurappi
Profil
Reaguji na demonka@seznam.cz:
Mozna za to nejak souvisi se zlutou listou zabezpeceni, ktera mi v exploreru vyskakuje.
Vyskakuje jen při spouštění stránky z disku (z protokolu file:///). Viz poznámka tady dole na JPW.
V Mozille skript nefunguje i z toho důvodu, že pracuješ s globálním objektem event a ten ona nepodporuje. Použij onclick="posun(event)" a function posun(event).


Reaguji na margina:
žádné smetí (středník) tam nemá co dělat
Zajímavé je, že CSS 2.1 nedefinuje, jakým způsobem se má tato chyba řešit. Ostatní chyby jsou dobře zdokumentované, u této se mlčky předpokládá, že se středník přilepí k následujícímu příkazu a ten se spolu s ním zahodí. Acid 2 dokonce zahození vyžaduje.
demonek@seznam.cz
Profil
margin:
Diky moc, upalil jsem ty stredniky a jede to. Jste zlati. Jen je mi divne, ze to neodhalila W3C validace:-)


margin:
Diky very much, smeti to skutecne zpusobovalo.
margin
Profil *
demonek@seznam.cz:
Jen je mi divne, ze to neodhalila W3C validace:-)
Můj tip je, že jsi validoval HTML a proto jsi na chybu v CSS nebyl upozorněný, CSS validátor takovou chybu odhalí.
demonek@seznam.cz
Profil
margin:
Je to tak.Diky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0