Autor Zpráva
regvac
Profil *
Ahoj,
vytvářím program (stránky distribuované na CD) -> neměnitelné dle aktuální verze prohlížeče. Využívají výhradně IE - jsou distribuovány jako samostatné exe soubory (něco jako ebook). Problém který řeším je, že s každou další vydanou verzí IE (aktuálně 11) se tu a tam stane, že je chování IE pozměněno, např. nepodporováním některých funkcí - viz. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ie/bg182625%28v=vs.85%29.aspx - document.all atd... Vím že zrovna document.all je staré atd, ale jak v tuto chvíli rozpoznat jaký další příkaz, vlastnost atd s další verzí IE bude podporován nebo ne, abych nemusel neustále dělat aktualizace. Lze to někde vyčíst - nějaký dlouhodobý standardizovaný seznam podporovaných vlastností, resp. nedoporučovaných aj? Jen dodám, že neustále potřebuji podporu od verze IE7. Lze i tuto potřebnou kompatibilitu chování (zobrazování) mých stránek nějak převídat?

Díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na regvace:
Můžeš do načítaných stránek přidat značku, která zajistí sedmičkový režim:
<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=7">
… v něm bys měl mít větší šanci (nikoliv jistotu), že vše bude stabilní.

Jinak obvykle nové verze starý obsah nerozbíjejí. Pokud stránka nepoužívá něco hodně speciálního, co už má za sebe dlouho náhradu podporovanou více prohlížeči (typicky VML), tak by měla v novém Exploreru běžet bez potíží.

Vím že zrovna document.all je staré atd
V Exploreru 11 document.all funguje. Teď jsem to vyzkoušel.

jak v tuto chvíli rozpoznat jaký další příkaz, vlastnost atd s další verzí IE bude podporován nebo ne
Na to žádná snadná poučka není. Lze si vypěstovat čuch na perspektivu jednotlivých vlastností. Momentálně bych si držel odstup od věcí, které jsou oprefixované (a dříve neexistovaly).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: