Autor Zpráva
Pavel Straka
Profil
Dobré odpoledne, rád bych poprosil zkušenější o pomoc.
Mám Windows 7 a v prohlížečích Chrome, Firefox i IE 10 nemám se zobrazením webu problém.
Zákazník si ale stěžuje, že v IE 10 na Windows 8 mu nefungují části kódu, obsluhované JavaScriptem.
Tento kód u něj nevyústí v NIC (měl jsem za to, že případ vypnutého javascriptu vyřeším pomocí <noscript> - nebo tento tag je již zastaralý?)

<script type="text/javascript">
  $(window).load(function() {   
  alert("test"); 
  });
</script>
      <noscript><p class="text_cervene">Pro správné fungování webu je třeba povolit ve Vašem prohlížeči JavaScript.</p></noscript>

Zajímalo by mě tedy, jestli existuje způsob, jak zobrazit hlášku: ZAPNĚTE SI JAVASCRIPT v IE 10 na Win 8.
Děkuji všem za ochotu pomoci.
_es
Profil
Pavel Straka:
Ak sa zákazníkovi text v noscript nezobrazí, no JS nepracuje správne, tak bude asi chyba v tom JS kóde.
Pavel Straka
Profil
A vidis v nem nejakou? :)
Str4wberry
Profil
Uncaught exception: ReferenceError: Undefined variable: $

Tj. načítá se před uvedeným kódem řádně skript, který $ deklaruje?
_es
Profil
Pavel Straka:
No tak u zákazníka bude asi iný kód než v [#1]. A jasnovidec nie som, aby som vytušil príčinu nekompatibility.
Pavel Straka
Profil
_es: U zákazníka právě pro testovací účely je tento kód.
Str4wberry:
Skript se načítá takto:
<script src="js/jquery-1.7.1.min.js" type="text/javascript"></script>
<script src="js/jquery.isotope.min.js" type="text/javascript"></script>
<script type="text/javascript">
  $(window).load(function() {   
  alert("test"); 
  });
</script>
<noscript><p class="text_cervene">Pro správné fungování webu je třeba povolit ve Vašem prohlížeči JavaScript.</p></noscript>

Neexisteje možnost, jak otestovat zobrazení v IE 10 na Win 8 v mém počítači? Nějaký kompatibilní mód? Děkuji za pomoc.
Str4wberry
Profil
Jestli máte Explorer 11, tak tam lze přepnout režim starších IE.

Mimochodem, hledat jste zkoušel?
Joker
Profil
Pavel Straka:
Neexisteje možnost, jak otestovat zobrazení v IE 10 na Win 8 v mém počítači?
IE10 by měl být pořád IE10.
Akorát ve Win 8 existuje ještě „Metro“ verze. Která shodou okolností má problém s alerty na stránkách otevíraných jako dialog nebo pop-up okno.
Pavel Straka
Profil
Str4wberry:
Ano, zkoušel jsem hledat, našel jsem případy, kde člověk má v IE problém s Isotope, ale u mně je vše v pořádku (zkoušel jsem i zobrazení starších verzí IE přes kompatibilní mód) a vzhledem k tomu, že nevím o žádném nástroji, který by umožňoval zobrazení kompatibilních módů napříč prohlížeči a operačními systémy (Joker píše, ze IE 10 by měl být IE 10, také jsem si to myslel, ale nevím pak, proč zákazník má se zobrazením problém a já ne), jsem z toho bezradný.

Kód je poskládaný takto:
<div id="nacitani">Inzeráty se načítají...</div>
      <div id="inzeraty">
         <!-- Zde dojde k zobrazení inzerátů v "isotope čtverečcích"-->
         
      </div>

<script src="js/jquery-1.7.1.min.js"></script>
 <script src="js/jquery.isotope.min.js"></script>
 <script type="text/javascript">
  $(window).load(function() {    
  var $container = $('#inzeraty');
  var $nacitani = $('#nacitani');

  $nacitani.hide();
  $container.show();
  
$container.isotope({
  // options
  itemSelector : '.inzerat_nahled',
  layoutMode : 'masonry'
  });
  });

 </script>
  <noscript><p class="text_cervene">Pro správné fungování webu je třeba povolit ve Vašem prohlížeči JavaScript.</p></noscript>

Logika věci je taková, že po načtení inzerátů se skryje <div> nacitani a zobrazí <div> inzeraty. To je tak udělané, protože jinak se inzeráty nehezky načetly pod sebe a poté odskočily do správných pozic. Jsem ochotný toto oželet v IE (tzn. inzeráty by se v IE načítaly trochu jinak, ale alespoň načítaly). Každopádně, jak jsem psal výše IE u zákazníka nezpracuje korektně ani ten jednoduchý alert. Když já si v IE nastavím vyšší úroveň zabezpečení (ta vypne JavaScript) dojde u mě klasicky k zobrazení hlášky (<p class="text_cervene">...</p>).

Nemá někdo prosím nápad, jak toto vyřešit?
Díky.


Doplním ještě, že zákazník má nastavenou střední úroveň zabezpečení a tedy nemá vypnutý JavaScript. V čem tedy vězí, že se u něj nezpracuje kód JavaScriptu?
Str4wberry
Profil
Zkusil bych nejdřív vyloučit problém s načítáním těch knihoven. A otestovat prosté.
<script>alert("test")</script>
<noscript>Vypnutý JS</noscript>
Pavel Straka
Profil
Ano, to dává smysl. Dle informací od zákazníka nedojde ke zpracování ani tohoto jednoduchého kódu.


= Nic se nestane (nevyskočí okénko ani se neukáze text v <noscript>.
_es
Profil
Pavel Straka:
Nic se nestane (nevyskočí okénko ani se neukáze text v <noscript>
No a nie je problém v spomínanom zablokovaní funkcie alert (Joker [#8])?
Čo kód?:
<script>document.write("Zapnutý JS")</script>
<noscript>Vypnutý JS</noscript>
Pavel Straka
Profil
_es:
ne ne, taky mě to napadlo.
Došli jsme k tomu, že pán měl zakázané skripty. V IE 10 F12 -> Zakázat -> zaškrtnuto Skript.
Nicméně odškrtl a žádná změna.
Zkouším ještě odhalit další příčiny, nalezl jsem něco o kolizi s McAffee antivirem apod.

https://www.google.cz/search?q=javascript+doesn't+work+in+internet+explorer+10&rlz=1C1LENN_enCZ512CZ512&oq=javascript+doesnt+work+in+inter&aqs=chrome.1.69i57j0l4.4784j0j1&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8


Ne, tak McAffee anitivir pán nepoužívá...
Nemá prosím někdo myšlenku, kde by mohl být problém?
Možná by pomohla jednoduchá přeinstalace IE respektive jeho upgrade u zákazníka...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0