Autor Zpráva
Marcus Flintus
Profil
Zdravím,

mám mobilní verzi webu, nakódovanou na šířku 640px. Při zobrazení na mobilním zařízením chci, aby se mi web zobrazil tak, aby těch 640px vyplnilo přesně šířku obrazovky toho zařízení.

Původně jsem se snažil použít:

<meta name="viewport" content="width=640">

To ale dělalo chyby jak na iOS, tak na WP, Androida jsem zde netestoval. Zkusil jsem tedy použít tento kód:

<meta name="viewport" content="width=device-width, user-scalable = yes">

S tímhle se to zobrazuje korektně na iOS, ale na WP i Androidu se stránka implicitně zobrazí přiblížená a člověk musí pokaždé oddálit aby ji viděl správně - to bych potřeboval nějak vyřešit. Zkoušel jsem použít takový trik:

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=device-width/640">

... což fungovalo perfektně na WP, jenže to zase rozhodilo iOS - kolem stránky se zobrazovaly okraje.

Můžete prosím někdo poradit?

S přáním všeho nejlepšího v Novém roce,
Děkuji,
MF
luboslopour
Profil
Mám stejný problém. Řešení jsem zatím nenalezl. Mám šířku layoutu v css: min-width:640px.
Str4wberry
Profil
Nebylo by lepší stránku nekódovat pevně v pixelech, ale nechat ji roztáhnout dle potřeby?
luboslopour
Profil
To se právě při rozměru menším jak 640px rozpadne. V hlavičce jsou např.: obtékané prvky.
Str4wberry
Profil
I obtékání může být udělané tak, aby se šířce přizpůsobovalo.
luboslopour
Profil
Ano, ale pokud zde jsou prvky, které se vejdou do minimální šířky 640px, tak to nelze.
Vraťme se tedy k původnímu dotazu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Marca Flinta:
To ale dělalo chyby jak na iOS, tak na WP
Na WP7 je to s <meta> značkami na přesnou šířku složitější (podkapitolka „Zametání šířky“).

Zkoušel jsem použít takový trikinitial-scale=device-width/640
To jsem ještě nikdy neviděl. Opravdu to někde něco dělá?
Předpokládám, že initial-scale=1 jsi zkoušel…


Reaguji na luboselopoura:
pokud zde jsou prvky, které se vejdou do minimální šířky 640px, tak to nelze
Můžeš si ten zoom teoreticky vyrobit CSS vlastností transform (a -webkit-transform a -ms-transform a -moz-transform a -o-transform), ale nezkoušel jsem, co to udělá s celkovou představou o šířce stránky (tzn. jestli nezůstanou posuvníky).
Marcus Flintus
Profil
Str4wberry:
Já mám bohužel tu mobilní verzi postavenou na nějakých grafických prvcích, které mají pevnou šířku, takže to na něčem "pevném" postavit musím.

Chamurappi:
To jsem ještě nikdy neviděl. Opravdu to někde něco dělá?
Hmm, tak já měl pocit, že na WP to fungovalo, ale když se to zkouším zopakovat tak bez výsledku, zřejmě jsem se někde spletl, jak jsem toho testoval hodně na několika telefonech.
Díky za ten odkaz, je dost užitečný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0