Autor Zpráva
Jurasek
Profil
Dobrý den všem.

Moje stránka se mi zobrazuje jinak v IE 9, a jeho součastníka Firefoxu (nepovedlo se mi najít jméno verze).

Vypadá to, jako by v jednom z nich náhle změnili velikost písma, a já musím zarovnávat text na 2x.
Už jsem se tady jednou ptal, jestli je to normální - odpověděli jste, že není, ať pošlu ukázku.
Jenže než jsem to udělal (byl jsem v zahraničí), tak už to „zdechlo” a nikdo se mi k tomu už nevrátil.

Takže ukázka: http://vanishingworldphotography.com/kmeny-korowai-kombai.html

Třeba v 1. a 2. odstavci to vyšlo stejně, ale ve třetím odstavci se podívejte, jak končí řádky, a v pátém a šestém je to řádkování už úplně jinak, i mezera nad a pod fotkou je proto jiná.

Dělám něco špatně?

U předchozích verzí (IE8 a jeho současník Mozzila)se mi to nedělo. A k posledním jsem se ještě neodhodlal.

Díky za radu(y).
Plaváček
Profil
Jurasek:

Já tedy žádné zásadní rozdíly nevidím.
Jurasek
Profil
Vždyť je například šestý odstavec ve Firefoxu (myslím, že je to FF12) oproti IE9 odskočený o dva řádky! Tzn. FF má menší písmo.

Ale minule mi pár lidí napsalo, že to tak nemají, že se jim to neděje.

Jestli žádný zásadní rozdíl nevidíš, je to asi proto, že jsem strávil dost času zarovnávání pro oba prohlížeče.
Ale nemělo by to tak být.

Jen nevím proč to tak mám.

P.S. Google Chrome to má stejně jako Mozzila, celý problém začal s IE 9, i oproti osmičce...............
Trejpa
Profil
Jurasek:
Rozdíl je ve výchozí výšce řádkování. Lze ji sjednotit.

Otázkou je, proč ti vadí různá výška odstavců? Vždyť na ní nezáleží, stačí si v prohlížeči zvětšit písmo a je to zase jinak, přesto pořád správně.
Jurasek
Profil
Nooooo, vadí, protože to musím velmi pracně zarovnávat na 2x, dělat a hledat kompromisy s mezerama kolem fotek, aby to aspoň trochu vypadalo OK v obou.

Navíc, jak jsem již psal - jak jsem se ptal před časem, lidi mi napsali, že se jim to neděje - jen jsme se bohužel nedostali dál, abych zjistil proč.

Za IE 8 to bylo ve všech prohlížečích stejné, s IE 9 najednou ne.

Diky
Trejpa
Profil
Jurasek:
Když si zmenším písmo asi na 20 % (pořád čitelné), tak se mi první tři fotografie zobrazí odskákaně vedle sebe a text se kvůli nim zužuje. Mám pocit, že ti vadí, když se obrázky dostanou příliš blízko a jejich plavání je začne vzájemně ovlivňovat. Jestli to nechceš, tak odstavcům, ve kterých začíná nový obrázek, ukonči plavání. Vznikne tak v případě potřeby mezi odstavci mezera, která zajistí dokreslení předchozího obrázku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0