Autor Zpráva
jouda
Profil *
Mám HTML stránku, kde jsou odkazy typu <a href="file://///server/slozka/video.wmv">video 1</a>, které směřují na video soubory v lokální siti, ke kterým mám přístup. Pokud však na takový odkaz kliknu v Internet Exploreru 10/11, zvolené video se nepřehraje, dostanu odpověď, že "Tato stránka se nedá zobrazit.". Avšak když odmažu název souboru a nechám jen <a href="file://///server/slozka">video 1</a>, zobrazí se mi obsah složky se všemi soubory. Pokud si vzpomínám, v IE 9 to fungovalo a způsobila to patrně jedna z aktualizací, která z důvodu bezpečnosti změnila toto znemožnila.
Ve Firefoxu se po explicitním povolení (zápisem hodnot do prefs.js) video otevře v přehrávači tak jak má.

A nyní dotaz: lze docílit stejného chování i u Internet Exploreru? Tedy aby se video normálně otevřelo v asicovaném přehrávači. Bez nějakého dodatečného zásahu do nastavení prohlížeče se to zřejmě neobejde, podobně jako u Firefoxu. Zkoušel jsem různé nastavení jako zabezpečení v zónách, přidání file://///server do důvěryhodných serverů apod., ale stále se mi to nedaří rozchodit. Nevíte někdo, jak na to? Díky.

Moderátor Davex: Nesouvisí s HTML, ale se zabezpečením prohlížeče. Přesouvám do kategorie Webové prohlížeče.
Marschmallow
Profil
jouda:
Explorer v sobě takový přehrávač neobsahuje. Také jsem to zkoušel a nešlo mi to.
jouda
Profil *
To přímo nevyžaduji. Spokojil bych se s obyčejným otevřením v programu, který má daný typ souboru asociován. A to právě funguje nějak divně.
_es
Profil
jouda:
Ak tú stránku otvoríš z lokálneho disku, tak by to mohlo fungovať. Alebo si ju ulož na ten lokálny server a použi relatívne odkazy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Nezapomeňte na odkaz na živou ukázku problému.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0